Reklama

Nadal bez przełomu. Czekamy na kolejne wystąpienie prezesa Fed

Eurodolar po wcześniejszych lekkich spadkach kursu (nawet poniżej 1,31) dziś rano kieruje się na północ. Jednak jak na razie ruch jest tylko kosmetyczny i obecnie wartość pary EUR/USD wynosi 1,3104 PLN. Obecnie sytuacja na rynku nadal jest bardzo niepewna.

Wczorajsze przemówienie Bena Bernanke nie przyniosło rozstrzygnięcia na wykresie, a i sam rynek zachowywał się względnie stabilnie, choć można powiedzieć, że wydźwięk raportu był raczej pro-dolarowy. Mowa była m.in. o możliwym już w tym roku ograniczeniu skupu aktywów, a proces ten zakończy się zapewne w połowie przyszłego roku.

Reklama

Warto dodać, że wczoraj poznaliśmy też raport Fed o stanie amerykańskiej gospodarki (tzw. Beżową Księgę), główne przesłanie z niej płynące mówi o niewielkim - umiarkowanym tempie wzrostu gospodarczego w czerwcu i na początku lipca w USA, a głównym motorem napędowym był silny popyt w sektorze mieszkaniowym.

Dziś drugi dzień przemówień prezesa Fed, tym razem przed Komisją Bankową Senatu USA (godzina 16:00). Ponadto w czasie dzisiejszej sesji mamy kilka istotnych figur makroekonomicznych. Ze strefy euro poznamy bilans płatniczy, a z USA indeks FED z Filadelfii, indeks wskaźników wyprzedzających - Conference Board oraz tradycyjnie jak co czwartek - liczbę nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Na razie spokojnie

Złoty po wczorajszym umocnieniu, spowodowanym głownie lepszymi danymi o produkcji przemysłowe z naszego kraju. Od kilkunastu godzin zachowuje się względnie stabilnie. Dolar obecnie kosztuje 3,2423 PLN, zaś euro 4,2462 PLN. Podczas dzisiejszej sesji nie mamy istotnych odczytów z naszego kraju, więc inwestujący w naszą walutę skupią się głownie na kwotowaniu głównej pary walutowej. Warto dodać, że wzrosła rentowność polskiego długu (o niemal 3,7 proc w przypadku 10y) i obecnie wynosi 4,0 proc.

Michał Palenciuk

Dowiedz się więcej na temat: dziś | ...i obecnie | waluty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »