Reklama

Niejednoznaczne dane z rynku pracy USA

Po wczorajszych silnych spadkach w notowaniach eurodolara, dzisiejszą sesję kurs tej pary walutowej rozpoczął w okolicach poziomu 1,3700. Do godziny 14.30 notowania EUR/USD przebiegały stabilnie, natomiast po publikacji oficjalnych danych Departamentu Pracy USA na rynku nastąpił wzrost zmienności.

Publikacja okazała się dość niejednoznaczna, co było także widoczne po reakcji rynku. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym w grudniu spadło o 20 tys. podczas, gdy oczekiwano wzrostu o 5 tys. Poprzedni odczyt za grudzień został zrewidowany z poziomu -85 tys. do -150 tys. Pozytywnie zaskoczył odczyt stopy bezrobocia, która spadła do poziomu 9,7%. Po wstępnym przetrawieniu danych przez rynek eurodolar w okolicach godziny 16.30 zszedł do poziomu 1,3650 i w dalszym ciągu wykazuje potencjał do kontynuacji spadków.

Reklama

Po dwudniowym osłabieniu złotego, dziś notowania krajowej waluty względem euro oraz dolara zmagały się z istotnymi poziomami oporów. Kurs EUR/PLN zbliżył się do linii trendu spadkowego rozpoczętego w lutym 2009 roku. Jest to silny poziom oporu, który do tej pory skutecznie ograniczał zwyżkę kursu tej pary walutowej. Przebicie poziomu 4,10 byłoby zatem sygnałem do wzrostów, jednak dzisiejsze próby jego pokonania nie zakończyły się póki co sukcesem.

Z kolei notowania USD/PLN testują silny poziom oporu 3,00, którego przekroczenie otwierałoby drogę do zwyżki nawet w okolice 3,15. Jednak podobnie jak w przypadku notowań EUR/PLN opór ten jest skutecznie broniony.

Michał Fronc

Dowiedz się więcej na temat: deta | notowania | danie | Dana | USA | dolar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »