Reklama

Niewielka zmienność na rynku eurodolara

We wtorek na rynku eurodolara widoczna była jedynie niewielka zmienność. Inwestorzy czekają na jutrzejsze wydarzenia. Złoty umocnił się we wtorek do euro i dolara.

We wtorek rynek eurodolara poruszał się w wąskim paśmie wahań 1,3420 - 1,3462 USD. Niewielki zakres notowań może mieć związek z wyczekiwaniem przez inwestorów środowych wydarzeń. W centrum uwagi będą takie wydarzenia jak m.in. 3-letnie pożyczki Europejskiego Banku Centralnego, które zostaną zaoferowane europejskim bankom, Ben Bernanke przedstawiający raport z polityki monetarnej oraz ISDA decydująca, czy wypłacać ubezpieczenia z tytułu CDSów na greckie obligacje. Najbliższe poziomy oporu i wsparcia to odpowiednio kursy 1,3486 USD oraz 1,3365 USD. O godz. 15.00 inwestorzy płacili za euro 1,3439 USD.

Reklama

W ciągu dnia inwestorów obiegła plotka, iż spotkanie przywódców strefy euro, które miało odbyć się w piątek 2 marca, zostało odwołane. Informacja ta została szybko zdementowana i jej pojawienie sie nie wpłynęło na notowania pary eurodolar. Z punktu widzenia inwestorów spotkanie liderów jest istotne, ponieważ to na nim, ma zostać podjęta decyzja w sprawie zwiększenia środków wspomagających Europejski Fundusz Stabilności Finansowej i Europejski Mechanizm Finansowy (tzw. zapory przeciwpożarowe). To z kolei jest warunkiem stawianym przez państwa G20 do podjęcia decyzji w sprawie dokapitalizowania Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Bez znaczenia dla inwestorów okazały się wtorkowe dane o dynamice zamówień na dobra trwałego użytku, które spadły w styczniu o 4 proc. Ekonomiści spodziewali się odczytu na poziomie - 0,9 proc.

Kurs pary euro-złoty utworzył we wtorek minimum na poziomie 4,1383 PLN. Najbliższe wsparcie na rynku znajduje się na poziomie 4,1242 PLN. Dzisiejsze umocnienie złotego może mieć związek ze wzrostem apetytu na ryzyko wśród zagranicznych inwestorów podyktowane ostatnimi wzrostami na rynku eurodolara. O godz. 15.00 inwestorzy płacili za euro ok. 4,1422 PLN. Analogicznie do rynku euro do złotego, kurs pary dolar-złoty utworzył minimum na poziomie 3,0771 PLN. O godz. 15.00 płacono za dolara ok. 3,0831 PLN.

Dzisiaj o godz. 16.00 zostanie opublikowany indeks zaufania konsumentów - Conference Board w stanach Zjednoczonych za luty. Ekonomiści przewidują odczyt na poziomie 63 punktów, wobec styczniowego odczytu na poziomie 61,1 punktu. Do środy rynek eurodolara powinien pozostać stabilny.

Radosław Wierzbicki

Dowiedz się więcej na temat: była | wielka | waluty | 'Wtorek'

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »