Reklama

Niewielkie zmiany na rynku złotego

Złoty w środę osłabił się o 0,7 gr do dolara, za którego pod koniec handlu na rodzimym rynku miedzybankowym trzeba było zapłacić 2,8652 zł, i wzmocnił się o 0,5 gr do euro, co sprowadziło kurs wspólnej waluty do 3,8267 zł.

Notowania polskiej waluty kształtowały dziś nastroje na rynkach finansowych oraz wahania EUR/USD. Istotnego wpływu nie miały natomiast, ani wyniki przeprowadzonej przez Ministerstwo Finansów aukcji obligacji 2-letnich, ani też informacje o zabezpieczeniu przez Eureko ryzyka kursowego oczekiwanych wpływów ze sprzedaży akcji Grupy PZU SA w czasie debiutu giełdowego, ani też wyrażone przez Ministerstwo Finansów zaniepokojenie zbyt szybką aprecjacją złotego.

Reklama

Dzisiejsze wahania USD/PLN i EUR/PLN w istotny sposób nie wpływają na sytuację techniczną na wykresach tych par. Ta w dalszym ciągu wskazuje na dalsze umocnienie polskiej waluty. Zwłaszcza w relacji do euro, dla którego celem jest poziom 3,80 zł. Cel ten może zostać osiągnięty jeszcze w tym tygodniu, jeżeli tylko nie dojdzie do pogorszenia nastrojów na rynkach finansowych.

W czwartek złoty będzie pozostawał pod wpływem rynków globalnych, reagując na publikowane w tym dniu dane makroekonomiczne (tygodniowe bezrobocie w USA, sprzedaż detaliczna w Strefie Euro i produkcja przemysłowa w Niemczech) oraz wyniki posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego.

Marcin R. Kiepas

Sprawdź bieżące notowania walut na naszych stronach

Dowiedz się więcej na temat: notowania | złoty | waluty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »