Reklama

Nieznaczne osłabienie złotego

Dzisiejsza sesja to spadek wartości głównej pary walutowej. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3795. Największy spadek jej wartości zanotowano po godzinie 14:00 i można go łączyć z danymi z USA, które pomimo dość mieszanego wydźwięku umocniły nieco dolara. Tu warto dodać, że na plus zaskoczyły dane dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku, rozczarowały z kolei cotygodniowe dane z tamtejszego rynku pracy w postaci większej liczby nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Na gruncie analizy technicznej najbliższym oporem jest poziom 1,3855, wsparciem 1,378. Przełamanie któregokolwiek z tych poziomów otworzyłoby przestrzeń do dalszego ruchu.

Reklama

Warto dodać, że podczas dzisiejszego dnia miało miejsce również publiczne wystąpienie Mario Draghiego. Szef EBC zaznaczył, że dalszy spadek inflacji może skłonić EBC do rozpoczęcia programu QE. Bank może też zareagować obniżką stóp procentowych, nawet do ujemnych wartości.

Jutrzejsze kalendarium jest dość ubogie. Warto będzie jedynie zwrócić uwagę na dane z USA. Poznamy indeks PMI dla usług oraz indeks Uniwersytetu Michigan.

Spadek bezrobocia w Polsce

Dzisiejsza sesja to także osłabienie naszej waluty. Dolar kosztuje 3,0382 PLN, wspólna waluta wyceniana jest na 4,1950 PLN. Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy również dwie figury makroekonomiczne z naszego kraju. Na plus warto odnotować spadek bezrobocia, na minus wypadła sprzedaż detaliczna, która cechowała się mniejszą od prognoz dynamiką.

Jutro napłyną kolejne dane z naszego kraju, tym razem dotyczące koniunktury konsumenckiej (kwiecień).

Michał Palenciuk

Dowiedz się więcej na temat: osłabienie złotego | waluty | warto

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »