Reklama

Nieznaczny spadek wartości złotego

Za nami kolejna dość nudna sesja o małej zmienności kursu na głównej parze walutowej. Taki scenariusz był jednak do przewidzenia. Rynki wyczekują już dnia jutrzejszego, kiedy to odbędzie się wystąpienie szefa Fed - Janet Yellen, która przedstawi półroczny raport nt. polityki monetarnej przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów.

Zobaczymy czy nowa Prezes Fed odniesienie się do ostatnich słabych raportów z tamtejszego rynku pracy i czy będą one miały wpływ na tempo ograniczania programu QE3. Samą treść wystąpienia poznamy już jutro o 14:30.

Na gruncie analizy technicznej kurs tej pary nadal znajduje się blisko linii trendu spadkowego zapoczątkowanego 24 grudnia zeszłego roku. Linia ta pełni obecnie rolę istotnego oporu. Obecnie wartość tej pary wynosi 1,3637.

Dziś poznaliśmy również jedną figurę makroekonomiczną, był to indeks Sentix ze strefy euro (za luty), odczyt ten pozytywnie zaskoczył i wyniósł 13,3 pkt, wobec prognozy na poziomie 11 pkt. i wartości poprzedniej 11,9 pkt., jednak nie miał on dużego wpływu na rynek.

Reklama

Złoty nieznacznie stracił

Podczas dzisiejszej sesji nieznacznie na wartości stracił i złoty. Dolar obecnie kosztuje 3,0677 PLN, zaś euro 4,1811 PLN. Naszym zdaniem kolejne sesje powinny przynieść dalszy spadek wartości złotego.

Jutro (podobnie jak dziś) nie mamy żadnego odczytu z naszego kraju, ten pojawi się dopiero w środę i będzie to bilans płatniczy za grudzień.

Michał Palenciuk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »