Reklama

Oczekiwanie na dane makro

Główna para walutowa dotarła wczoraj do oporu na 1,3660. Kurs zatrzymał się w tym miejscu i od tego momentu obserwowaliśmy bardzo delikatne spadki. Na rozpoczęcie sesji europejskiej EUR/USD wyniósł 1,3630.

EUR/USD delikatnie w dół

Kluczowe znaczenie dla najważniejszych walut będą miały dzisiejsze dane makroekonomiczne. Gdyby dolar dalej się umacniał, to warto zwrócić uwagę na wsparcie 1,3540, od którego w ciągu ostatnich dni kilkukrotnie następowało odwrócenie.

Złoty słabnie na otwarcie

Polska waluta wyraźnie słabnie od wczorajszego popołudnia i wypowiedzi Sławomira Skrzypka odnośnie tego, że sytuacja złotego na rynku walutowym nie ma swojego uzasadnienia w fundamentach. Wzrosty par złotowych są kontynuowane także dzisiaj rano i kurs EUR/PLN znalazł się w okolicy 3,89, natomiast USD/PLN na 2,8530. O ile nic nie wpłynie na zmianę nastrojów, możemy być świadkami powrotu na trochę wyższe poziomy.

Co nas dzisiaj czeka?

Dzisiejszego dnia poznamy pierwsze istotne publikacje makroekonomiczne tego tygodnia. Napłyną one ze Stanów Zjednoczonych i będą to bilans handlu zagranicznego, który prognozowany jest na -41 mld USD (poprzednio -40,18 mld USD) oraz liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych, która ma wynieść 460 tys. W poprzednim tygodniu ilość wniosków była równa 469 tys. Z uwagi na to, że będą to pierwsze informacje fundamentalne w tym tygodniu, a rynek czekał na nie kilka dni, to tym większe może być ich znaczenie. Jacek Trzcinski

Dowiedz się więcej na temat: deta | oczekiwania | danie | tym | Dana | dolar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »