Reklama

Optymizmu nie starczyło na długo

Okazuje się, że jeżeli za danym ruchem nie stoją mocniejsze przesłanki, to jednocześnie nie może być on zbyt trwały. Niepokój o perspektywy strefy euro nadal jest wciąż duży i duże fundusze zdają się wykorzystywać każdą okazję do gry zgodnie ze średnioterminowym trendem.

Chyba, że ruch w górę się przedłuża za sprawą kombinacji nowych pozytywnych informacji. Tych dzisiaj jednak brakowało. Na poziom globalnego ryzyka ujemnie mógł wpłynąć spadek indeksu Chicago PMI w maju do 59,7 pkt. z 63,8 pkt. w kwietniu - zwłaszcza w kontekście przyszłotygodniowych odczytów indeksu ISM. Mocnych newsów brakowało też z samej strefy euro. Widać, iż zwyżka EUR/USD była bardziej podparta pokrywaniem krótkich pozycji przed końcem miesiąca i dłuższym weekendem (w poniedziałek w USA jest Dzień Pamięci, a w Wielkiej Brytanii Wiosenne Święto Bankowe).

Reklama

Nie oznacza to jednak, iż rynek nie może spróbować dalszych zwyżek EUR/USD w przyszłym tygodniu. W kraju po tym jak nie udało się sforsować okolic 4,04 zł za euro i 3,25 zł za dolara, nasza waluta zaczęła ponownie tracić. Wypowiedź Elżbiety Chojnej-Duch z RPP, iż Rada może rozważyć zmianę założeń celu inflacyjnego, nie miała większego znaczenia dla notowań naszej waluty. Rollercoaster na tym rynku nadal trwa. Początek nowego tygodnia może jednak przynieść kolejną próbę umocnienia naszej waluty.

EUR/USD: Notowania naruszyły wprawdzie poziom 1,24, ale odbiły się od okolic 1,2450, gdzie na dziennym wykresie przebiega średnia 15-sesyjna. W kolejnych godzinach powróciliśmy poniżej 1,24 i ponownie zbliżyliśmy się w okolice 1,23. Na wykresie 4-godzinowym niebezpieczne jest wyhamowanie zwyżki MACD przed linią równowagi. Jeżeli jednak rynek odbije się od okolic 1,23 to negatywne sygnały nie zaistnieją. Ujęcie dzienne zakłada, iż jest to bardziej preferowany scenariusz (tj. powrót powyżej 1,24).

Sporządził: Marek Rogalski

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »