Reklama

Piątek, czyli dane z rynku pracy USA

O 14:30 w Stanach Zjednoczonych opublikowane zostaną istotne dane makro. Przede wszystkim chodzi tu o tzw. payrollsy, czyli doniesienia z rynku pracy na temat zmiany zatrudnienia w sektorze prywatnym i ogólnie poza rolnictwem. Zaprezentowana będzie też stopa bezrobocia i pomniejsze dane, jak płaca godzinowa.

Równocześnie poznamy też bilans handlu zagranicznego Stanów, jak też i dynamikę importu oraz eksportu. Tymczasem na EUR/USD mamy aktualnie ok. 1,0940. Wczoraj i dziś w nocy gracze zrealizowali korektę mniej więcej do 1,0960-70. Wpływ na to miały niektóre dobre dane z Europy (np. PMI dla usług w Niemczech i Strefie Euro, dobra sprzedaż detaliczna w Strefie) i niektóre słabsze z USA (np. zamówienia).

Jeżeli dzisiejsze payrollsy nie wypadną naprawdę rozczarowująco, to korekta powinna zostać zakończona i znów czekać będzie nas mocniejszy dolar, co wpisywałoby się zarówno w trend trwający od 11 lutego, jak i w oczekiwanie na większe luzowanie monetarne przez EBC.

Reklama

Na rynku krajowym

Na USD/PLN notujemy 3,9625. To całkiem niezły kurs na zakupy przy założeniu, że eurodolar faktycznie miałby zakończyć korektę. W takim układzie można by rzec, iż na USD/PLN odbijemy się od dolnego ograniczenia trwającego od 11 lutego kanału wzrostowego, a ograniczenie to właśnie jest testowane.

Co innego, jeśli euro znów się wzmocni kosztem waluty USA, wtedy możliwy byłby u nas ruch niżej, nawet do 3,9360 czy 3,9250. Generalnie jednak ten scenariusz uważamy na razie za mniej prawdopodobny.

Na EUR/PLN mamy 4,3370. Tutaj oczywiście para powróciła na wyższe poziomy, zrealizowano korektę, a dobre poziomy na zakup euro notowano wczoraj wczesnym rankiem (poniżej 4,32). Ogólny trend spadkowy, idący od 21 stycznia, nie został jednak naruszony.

Tomasz Witczak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »