Reklama

PKO BP sądzi, że zł może umocnić się do 3,75 zł/euro

Analitycy PKO BP uważają, że przy stabilizacji na rynkach złoty może umocnić się do poziomu 3,75 zł/euro na koniec 2011 roku.

W dłuższym okresie oczekujemy kontynuacji tendencji aprecjacyjnej złotego w warunkach stabilizacji sytuacji na globalnych rynkach finansowych. Spodziewamy się stopniowego umocnienia złotego do poziomu 3,75 zł/euro i 2,80 zł/USD na koniec 2011 r. - napisano w raporcie.

Sądzimy, że czynnikami, które będą decydować o kierunku zmian kursu złotego w nadchodzących miesiącach będą kształtowanie się globalnej premii za ryzyko i wynikające z utrzymania luźnej polityki pieniężnej głównych banków centralnych na świecie nasilenie przepływów kapitałowych z gospodarek rozwiniętych do rynków wschodzących. Istotnym uwarunkowaniem dla rynku walutowego jest ocena wiarygodności planów zacieśnienia polityki budżetowej oraz wiarygodności kredytowej krajów grupy GIPS (Grecja, Irlandia, Portugalia, Hiszpania) - dodano.

Reklama

Analitycy banku uważają, że czynniki krajowe, w szczególności stopniowe przybliżanie się zacieśnienia polityki pieniężnej, będą miały umiarkowany wpływ na kształtowanie się kursu złotego.

"W naszej ocenie utrzymujące się obawy o sytuację fiskalną części krajów strefy euro będą w średnim okresie równoważyły presję deprecjacyjną na dolara wynikającą z rozpoczęcia drugiego programu skupu aktywów przez Fed" - napisano.

Sprawdź bieżące notowania walut na stronach Biznes INTERIA.PL

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »