Reklama

Po decyzji Fed

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od spadków wartości pary EUR/USD. Obecnie jest ona wyceniana na 1,3611. Powyższa sytuacja to pochodna wczorajszej decyzji Fed, który zdecydował się na kolejne cięcie programu QE3. Przypomnijmy, że w grudniu Fed podjął decyzję o ograniczeniu programu luzowania ilościowego o 10 mld USD, w tym miesiącu postąpił podobnie.

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od spadków wartości pary EUR/USD. Obecnie jest ona wyceniana na 1,3611. Powyższa sytuacja to pochodna wczorajszej decyzji Fed, który zdecydował się na kolejne cięcie  programu QE3. Przypomnijmy, że w grudniu Fed podjął decyzję o ograniczeniu programu luzowania ilościowego o 10 mld USD, w tym miesiącu postąpił podobnie.

Teraz wartość kupowanych miesięcznie obligacji przez amerykański bank centralny będzie wynosiła 65 mld USD. Warto dodać, że stopy procentowe pozostały na niezmienionym poziomie, utrzymując przedział 0,0-0,25 proc. dla wahań stopy funduszy Federalnych.

Podczas dzisiejszego dnia mamy kilka istotnych figur makroekonomicznych. Poznamy między innymi odczyt o inflacji konsumenckiej z Niemiec. Z kolei z USA poznamy Produkt Krajowy Brutto, wst. za IV kw., indeks podpisanych umów kupna domów (m/m) oraz (jak co czwartek) liczbę nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

W tej chwili sytuacja na wykresie jest bardzo interesująca ponieważ znajdujemy się blisko poziomu 1,36 gdzie znajdują się ważne wsparcia, wyznaczone m.in. przez dolny kanał trendu spadkowego oraz zniesienie Fibo.

Reklama

Dziś odczyt o PKB

W ślad za spadkami na głównej parze walutowej oraz zawirowaniach na rynkach walut EMEA na wartości traci i złoty. Obecnie para USD/PLN wyceniana jest na 3,1075 PLN, zaś EUR/PLN na 4,2316 PLN. Warto dodać, że dolar jest już najdroższy od listopada ubiegłego roku. Dziś mamy ważną figurę makroekonomiczna z naszego kraju. Poznamy PKB - szacunek wstępny za 2013 rok. Pomimo dużej wagi tego odczytu nasza waluta będzie pozostawała głównie pod wpływem czynników zewnętrznych.

Michał Palenciuk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »