Reklama

Popołudniowa sielanka bez Amerykanów?

Dzisiejsze święto w USA ujemnie wpływa na aktywność inwestorów o tej porze dnia. Widać, że rynkowi brakuje impulsu, chociaż nieraz właśnie w takich momentach rynki rozpoczynały większa korektę. W tym wypadku byłoby to umocnienie dolara, co zresztą już widać chociażby po zachowaniu się kursu GBP/USD, czy też AUD/USD.

Tym samym wydaje się, że notowania EUR/USD nie utrzymają się długo powyżej 1,25. Ewentualne większe umocnienie się dolara na rynkach światowych może negatywnie rzutować na złotego, który dzisiaj zareagował na wygraną Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich. Reakcja powyborcza będzie jednak dość ograniczona, a inwestorzy już wkrótce zaczną przyglądać się temu, jak szybko tandem Tusk-Komorowski zamierza zreformować finanse publiczne. Jeżeli względy polityczne będą to opóźniać, to rynki finansowe dość szybko wystawią rachunek w postaci słabszego złotego. Na razie euro jest warte 4,11 zł, dolar 3,2850 zł, a frank 3,08 zł (stan z godz. 16:04). W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin warto będzie zwrócić uwagę na wyniki posiedzenia Banku Australii i komunikat ws. stóp procentowych (godz. 6:30). Oczekuje się, że stopy procentowe pozostaną na poziomie 4,5 proc., a sam komunikat może być bardziej gołębi, co przyczyni się do spadku australijskiego dolara. Z kolei później istotny będzie odczyt indeksu ISM dla usług w USA - o godz. 16:00.

Reklama

EUR/USD: Wskaźniki 4-godzinowe zaczynają generować sygnały sprzedaży. Może się, zatem okazać, że ewentualny spadek doprowadzi do wyraźniejszego złamania 1,2480-1,2500. Wtedy kluczowe staną się okolice 1,2450 i dalej 1,2400. Jednak dopiero spadek poniżej 1,24 byłby sygnałem, że powracamy do średnioterminowego trendu spadkowego na EUR/USD. Silny opór to już 1,2560 i dalej 1,2600.

Marek Rogalski

Dowiedz się więcej na temat: Amerykanie | aktywność inwestorów | popołudniowa | tym | USA | dolar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »