Reklama

Poprawa nastrojów na złotym

Dzisiejsza sesja to konsolidacja kursu pary EUR/USD w okolicach 1,352. Obecnie wartość tej pary wynosi 1,351. Dziś brak było istotnych impulsów, które mogłyby doprowadzić do zdecydowanego ruchu na wykresie. Poznaliśmy tylko odczyt o inflacji producenckiej ze Strefy Euro (za grudzień). Był to jednak odczyt o ograniczonym znaczeniu dla rynku. Ciekawsze dane pojawią się o godzinie 16:00 kiedy to poznamy dane z USA. Mianowicie dane dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku oraz zamówienia w przemyśle (m/m), będą to dane za grudzień.

Z kolei dziś prezes oddziału Fed z Richmond - Jeffrey Lacker powiedział, że oczekuje kontynuacji ograniczania programu skupu obligacji przez bank centralny w USA. Informacja ta wpisuje się jednak w konsensus rynkowy.

Dziś początek posiedzenia RPP

Reklama

Nasza waluta pomimo względnie małego ruchu na głównej parze walutowej wykazała się dziś sporą siłą i zyskała na wartości. Dolar na chwilę obecną kosztuje 3,1209 PLN, zaś euro 4,2174 PLN. Wydaje się jednak, że to tylko odreagowanie po ostatniej mocniej aprecjacji wartości naszej waluty, a w dłuższym terminie nasza waluta pozostanie pod presją podażową.

Przypomnijmy, dziś również startuje posiedzenie RPP. Tu jednak niespodzianki nie będzie, a stopy pozostaną utrzymane na niezmienionym poziomie. Decyzja jutro.

Michał Palenciuk

Dowiedz się więcej na temat: waluty | dziś

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »