Reklama

Poprawa nastrojów w Europie i USA?

Podczas dzisiejszej sesji główna para walutowa cechowała się podwyższona zmiennością.

Przez pierwszą połowę dnia stroną dominującą był popyt, a za taki stan rzeczy odpowiadały dziś dobre odczyty indeksów PMI dla przemysłu z głównych gospodarek Strefy Euro oraz eurolandu jako całości.

Reklama

W drugiej połowie dnia nastąpiło lekkie odreagowanie i spadek kursu pary EUR/USD, dodatkowo wzmocniony dobrym odczytem z amerykańskiej gospodarki, co z pewnością ucieszyło zwolenników programu QE. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,2970.

Mieszane nastroje na złotym

Podczas dzisiejszej sesji złoty umocnił się wobec euro, które wyceniane jest obecnie na 4,2646 PLN, oraz nieznacznie osłabił wobec dolara, który na chwile obecną wyceniany jest na 3,2895 PLN.

Głównym odczytem dzisiejszego dnia w kontekście wartości złotego był odczyt indeksu PMI dla Polski. Indeks ten wypadł nieco lepiej od prognoz i wyniósł 48 pkt, wobec prognozy 47,8 pkt i wartości poprzedniej 46,9 pkt. O tej samej godzinie poznaliśmy również wskaźnik rynku pracy według BIEC , wzrósł on do 92,5 pkt, wobec wartości poprzedniej 92,1 pkt.. Dane te tylko nieznacznie pomogły złotemu, który dziś uzależniony był głównie od kwotowań pary EUR/USD.

Michał Palenciuk

Dowiedz się więcej na temat: waluty | poprawa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »