Reklama

Produkcja w Polsce nieznacznie poniżej prognoz

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej to kolejna nieudana próba sforsowania poziomu 1,385. Obecnie wartość eurodolara jest niemal identyczna jak rano i wynosi 1,3848. Jedyną wartą odnotowania figurą makroekonomiczną z dzisiejszego dnia była cotygodniowa liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Odczytana wartość wyniosła 304 tys. wobec prognozy na poziomie 311 tys. i wartości poprzedniej na poziomie 302 tys. (po korekcie).

Dziś jeszcze poznamy indeks Fed z Filadelfii; w przypadku odczytu znacząco odbiegającego od prognoz może on wprowadzić nieco więcej zmienności na wykresie. Z kolei jutrzejsze kalendarium z racji zbliżających się świąt jest niemal puste i nie zawiera znaczących figur makroekonomicznych.

Złoty lekko zyskał

Pomimo braku znaczącego ruchu na parze EUR/USD na wartości zyskała dziś nasza waluta. Dolar kosztuje 3,0244 PLN, zaś euro 4,1869 PLN. Złoty umocnił się szczególnie w ostatnich kilkudziesięciu minutach, a ruch ten można połączyć z lepszym zachowaniem naszej giełdy.

Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy również istotny odczyt z naszego kraju. Były to dane dotyczące produkcji przemysłowej i budowlano montażowej. Dane nieco rozczarowały i wypadły poniżej prognoz, nie były to jednak złe odczyty.

Reklama

Dziś pojawił się również komunikat po ostatnim posiedzeniu RPP, możemy w nim przeczytać, że:

"Rada uznała, że na bieżącym posiedzeniu stopy procentowe NBP powinny pozostać utrzymane na niezmienionym poziomie. Ponadto, Rada podtrzymała ocenę, że stopy procentowe NBP powinny pozostać niezmienione w dłuższym okresie, tj. co najmniej do końca trzeciego kwartału br. Członkowie Rady wskazywali, że momentem, w którym możliwa będzie pełniejsza ocena potrzeby ewentualnej zmiany okresu sygnalizowanego braku zmian stóp procentowych, będzie prawdopodobnie lipcowe posiedzenie Rady, na którym zaprezentowana zostanie nowa projekcja NBP".

Michał Palenciuk

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »