Reklama

Przed nami ciekawy tydzień

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to stabilizacja kursu w okolicach kilkumiesięcznych minimów. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3434.

Dzisiejsza sesja zapowiada się na względnie spokojną (o ile oczywiście nie dotrą do nas żadne gorsze informację z Ukrainy lub ze Strefy Gazy) poznamy tylko dwa odczyty z USA: indeks PMI dla usług oraz indeks podpisanych umów kupna domów.

Reklama

W kontekście całego tygodnia ciekawiej zrobi się w drugiej połowie tygodnia, kiedy to poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy, indeksy PMI dla przemysłu dla najważniejszych gospodarek, ponadto czeka nas jeszcze posiedzenie FOMC ws. stóp procentowych.

Dolar blisko oporu

Obie główne pary złotowe od kilku dni znajdują się w trendach wzrostowych, jednak obecnie sytuacja ciekawiej wygląda na USD/PLN. Kurs tej opary wynosi obecnie 3,0875 PLN, znajduje się więc blisko ważnego poziomu 3,09 PLN, który pełni teraz rolę ważnego oporu technicznego i psychologicznego. Para EUR/PLN jest wyceniana na 4,1475 PLN.

Z kolei już dziś rano z naszego kraju poznaliśmy Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wg BIEC. Wzrósł on w lipcu do 153,4 pkt. wobec 152,9 pkt. po korekcie. Dane te nie miały jednak dużego wpływu na wartość złotego.

Michał Palenciuk

Dowiedz się więcej na temat: waluty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »