Reklama

Raport ADP potwierdzony

Wczorajszy dzień miał wszelkie predyspozycje ku temu, aby być dniem wzmożonego handlu. Tak też było, za sprawą danych makroekonomicznych z USA. W ich wyniku zyskiwał dolar oraz amerykańskie giełdy.

Czwartek miał w kalendarzu dwa wydarzenia o dużym potencjale. Pierwszym z nich było posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. W porównaniu z poprzednim miesiącem, tym razem wpływ na rynki nie był tak duży, choć euro uległo osłabieniu po komentarzach banku, sugerujących utrzymanie niskich stóp przez jakiś czas . Eksplozja nastąpiła jednak dopiero podczas danych Nondarm Payrolls, które potwierdziły wcześniejszy, pozytywny raport ADP. W czerwcu przybyło 288 000 miejsc pracy, przy oczekiwaniach rzędu 212 000. Stopa bezrobocia spadła natomiast do 6.1%, z 6.3%.

Reklama

Dziś w USA obchodzone jest święto niepodległości. Trudno więc oczekiwać, aby zmienność na rynku była wysoka. O ile w godzinach porannych niektóre pary walutowe będą się jakoś poruszać, o tyle od godziny 15:00 można będzie zapewne myśleć już o weekendzie. Do poniedziałku nic szczególnego nie powinno się już dziać. Miejmy nadzieję, że duże ruchy z wczoraj oczyściły rynki, tworząc potencjał pod kolejne "rozdanie kart".

Sytuacja geopolityczna zeszła w ostatnich dniach na drugi plan. Nie widać więc na wykresie ropy chęci kontynuacji trendu wzrostowego - czego oczywiście w niedalekiej przyszłości całkowicie wykluczyć nie można. Jest ku temu okazja, gdyż wykres RSI dotarł do swej linii trendu wzrostowego. Jej przełamanie będzie sygnalizowało słabnący potencjał byków. Na wykresie cen wsparciem będą okolice poziomu 102.50. Jest to poziom, którego grający na zwyżkę powinno bronić, jeśli chcą utrzymać potencjał wzrostowy.

Sylwester Majewski

Forex-Desk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »