Reklama

RBA werbalnie ogranicza zwyżki AUD

Słowa jednego z członków Banku Australii, Johna Edwardsa, które przytoczył dziennik Australian Financial Review w artykule sugerującym, że rosnący AUD zaczyna irytować członków RBA, stały się dzisiaj dobrym pretekstem do osłabienia tej waluty.

Edwards powtórzył zgodnie z linią banku centralnego, iż milej widziane byłoby dalsze osłabienie AUD, chociaż nie dał do zrozumienia, że w przeciwnej sytuacji bank centralny mógłby podjąć dodatkowe działania. Pamiętamy jednak, że o potencjalnej obniżce stóp procentowych w takiej sytuacji, już wcześniej wspominano.

Reklama

Na wykresie AUD/USD mamy dzisiaj drugi dzień korekty, po tym jak po komunikacie FED, notowania uderzyły w mocny rejon oporu przy 0,95. Ustanowione wtedy maksimum to 0,9527. Korekta nie musi być jednak głęboka, zwłaszcza, że już przy 0,94 można znaleźć szereg tzw. szybkich wsparć - choć w dłuższym ujęciu to 0,93 jest istotniejsze. Tym samym nie można wykluczyć, że początek nowego tygodnia przyniesie próbę ponownego testu szczytu na 0,9527. Impulsem do takiego ruchu mogą być publikowane w poniedziałek rano (godz. 3:45) dane nt. chińskiego PMI liczonego przez Markit/HSBC. Odczyt lepszy od wcześniejszych 50,1 pkt. wzmógłby oczekiwania, iż Australia mogłaby znów czerpać benefity z chińskiego ożywienia.

Marek Rogalski - Główny analityk walutowy DM BOŚ

Dowiedz się więcej na temat: AUD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »