Reklama

Realizacja zysków

Złoty we wtorek traci na wartości w ślad za pogarszającymi się nastrojami na rynkach finansowych oraz umocnieniem dolara na świecie. O godzinie 13:40 kurs USD/PLN testował poziom 2,8674 zł, rosnąc o 1,8 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Kurs EUR/PLN, po wzroście o 0,9 gr, testował poziom 3,9631 zł.

Na rynkach finansowych trwa realizacja zysków. Z jednej strony, inwestorzy zamykają krótkie pozycje w dolarze przed wieczorną publikacją protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC. Z drugiej, cieniem na nastrojach kładą się spadki cen surowców i wywołane nimi spadki na giełdach. To wszystko przekłada się na wzrost awersji do ryzyka, tworząc podażową presję na złotego.

Sytuacji nie powinna zmienić, zaplanowana na godzinę 14:00, publikacja przez Narodowy Bank Polski sierpniowych danych o saldzie rachunku obrotów bieżących (prognoza: -1,05 mld EUR). Potencjalnym impulsem dla polskiej waluty, podobnie jak i dla większości rynków, będzie dopiero wieczorna publikacja protokołu z posiedzenia FOMC (godz. 20:00). Pozwoli ona ostatecznie odpowiedzieć na pytanie, na ile realne jest, już w tej chwili szeroko oczekiwane przez rynek, uruchomienie drugiej rundy ilościowego luzowania polityki pieniężnej przez Rezerwę Federalną w listopadzie.

Reklama

Dzisiejsze wzrosty EUR/PLN nie zmieniają układu sił na wykresie tej pary. W dalszym ciągu scenariuszem bazowym pozostaje konsolidacja w przedziale 3,91-4,00 zł. Zupełnie inaczej prezentuje się sytuacja na wykresie USD/PLN, gdzie po trwających prawie 1,5 miesiąca spadkach, rośnie prawdopodobieństwo wygenerowania nieco większej wzrostowej korekty.

Marcin R. Kiepas

Dowiedz się więcej na temat: dolar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »