Reklama

Rynek czeka na nowe impulsy

Efekt chiński, który był widoczny na rynkach finansowych dzisiaj rano, zaczyna pomału wygasać. Niewykluczone, iż inwestorzy doszli do wniosku, że sam komunikat o możliwości "uelastycznienia kursu juana" to jednak za mało, aby zrobić z tego tzw. duży podkład.

Zwłaszcza, że bank centralny dał wyraźnie do zrozumienia, iż nie zgodzi się na jednorazową rewaluację juana, czy też sporą aprecjację. W efekcie samo posunięcie PBOC wydaje się być bardziej polityczne, zwłaszcza w kontekście zaplanowanego na ten weekend szczytu G-20 w kanadyjskim Toronto.

Reklama

W efekcie po południu na rynkach zagościła korekta, zwłaszcza, że brakowało dzisiaj innych istotnych publikacji. O godz. 15:42 kurs euro spadł w okolice 1,2370 USD, a funt zniżkował do 1,4815 USD. Z kolei w kraju złoty osłabił się do 4,0350 zł za euro i 3,26 zł za dolara. Czekamy na nowe impulsy - jutro rano będzie to indeks IFO z Niemiec. W kontekście ostatniego nieoczekiwanego spadku indeksu ZEW, ten odczyt może być dość uważnie obserwowany przez inwestorów.

EUR/USD: Opór na 1,2450 na razie pracuje. Dodatkowo podaż zbiła notowania poniżej 1,2400. Silne wsparcie to 1,2350. Dzienne wskaźniki nadal potwierdzają trend wzrostowy, ale nie wykluczają też korekty. O spadkach mówi też ujęcie 4-godzinowe. Jeżeli jutrzejszy odczyt IFO z Niemiec o godz. 10:00 będzie słaby, to cały dzień może upłynąć pod znakiem zniżek. Wtedy notowania EUR/USD mogłyby spaść nawet w okolice 1,2250, jeżeli dojdzie do złamania 1,2350.

Sporządził: Marek Rogalski

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.

Dowiedz się więcej na temat: Michał Czekaj | nowym | impuls

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »