Reklama

Separatystyczne referenda bez wpływu na rynek

Nastrojów na rynku nie popsuły ostatnie wydarzenia na Ukrainie, gdzie w okręgach donieckim i ługańskim odbyły się separatystyczne referenda.

Eurodolar w okolicach 1,377

Ostatnie kilka godzin handlu na głównej parze walutowej to lekkie umocnienie eurodolara, obecnie wyceniany jest on na 1,3769. Warto dodać, że wzrost kursu tej pary ma miejsce po odbiciu od wsparcia w okolicach 1,3750. Co ciekawe nastrojów na rynku nie popsuły ostatnie wydarzenia na Ukrainie, gdzie w okręgach donieckim i ługańskim odbyły się separatystyczne referenda. W obu (według separatystów) większość opowiedziała się za niepodległością wspomnianych regionów. W kolejnych dniach geopolityka może zejść na dalszy plan, a ważniejsze będą napływające dane makroekonomiczne z najważniejszych gospodarek oraz nowe doniesienia z ECB.

Reklama

Podczas dzisiejszej sesji nie mamy istotnych figur makroekonomicznych. Warto tylko zwrócić uwagę na odczyt dotyczący budżetu federalnego (kwiecień) z USA oraz wystąpienie szefa Fed z Filadelfii (Charles Plosser).

Złoty lekko zyskuje

Początek dzisiejszej sesji to lekkie umocnienie naszej waluty, dolar kosztuje 3,0338 PLN, wspólna waluta wyceniana jest na 4,1779 PLN. Patrząc jednak na wykres wydaje się, że kolejne godziny mogą przynieść spadek wartości złotego. Dziś nie mamy żadnych istotnych danych makroekonomicznych z naszego kraju, te pojawią się dopiero w środę i czwartek.

Z kolei lekko spada dziś rentowność naszych 10 - letnich obligacji i na chwile obecną wynosi 3,887 proc.

Michał Palenciuk

FMCM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »