Reklama

Silna presja wzrostowa na rynku eurodolara

Ostatnia sesja na rynku eurodolara minęła w dynamicznym stylu. Poziom wsparcia na wysokości 1,3550 został obroniony i byki przy silnym impecie ruszyły na północ. Ostatecznie wzrosty zatrzymały się na poziomie 1,3690 i wygląda na to, że rynek potrzebuje odpoczynku. Niewielkie cofnięcie kursu może być okazją do zajmowania pozycji po długiej stronie rynku.

Korekta może sięgnąć do 1,3635. W dalszym ciągu możliwe są wzrosty w rejon 1,3735, jednak impet wzrostowy będzie wraz z upływem czasu maleć, co będzie wiązało się z większym ryzykiem transakcyjnym.

Reklama

Podobna relacja kształtuje się na rynku funt dolar. W najbliższych godzinach może dojść do niewielkiej korekty, która nie powinna zaburzyć panującą tendencję wzrostową na rynku. Nadal możliwy jest wzrost kursu w rejon 1,5320.

Po silnym wystrzale w górę kursu dolar jen, w poniedziałkową sesję powinno nastąpić uspokojenie sytuacji i stabilizacja notowań. Nie oznacza to jednak, że należy definitywnie przekreślić wariant wzrostowy na kolejne sesje, bowiem nadal możliwy jest wzrost notowań do 91,30.

Krzysztof Wańczyk

Dowiedz się więcej na temat: presja | wzrosty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »