Reklama

Słabsze dane z USA

Opublikowane po południu odczyty z rynku nieruchomości - pozwolenia na budowę domów i rozpoczęte budowy w listopadzie - a także wstępne szacunki PMI dla przemysłu, były słabsze od prognoz. Dynamika pozwoleń spadła o 5,2 proc m/m, rozpoczętych budów o 1,6 proc. m/m, a grudniowy PMI obniżył się do 53,7 pkt. z 54,8 pkt. Dolar jednak nie stracił po tej publikacji. To pokazuje, że rynek zaczyna się już pozycjonować przed jutrzejszymi informacjami z Fed. Zwłaszcza, że różne rozwiązania są możliwe, chociaż akurat szanse na wybitnie "jastrzębi" komunikat nie wydają się być duże.

Fed pokazał już, że preferuje scenariusz małych kroków, ale dobrze przemyślanych. Stąd też szanse na usunięcie frazy "considerable time" z komunikatu nie są duże, ale z drugiej strony Fed da do zrozumienia, że jest bliżej, niż dalej zacieśnienia polityki, a amerykańska gospodarka jest silna i w dużej mierze odporna na globalne zawirowania. Pamiętajmy, że niskie ceny ropy wpłyną w prawdzie na czasowe obniżenie inflacji, ale będą też stanowić mocny bodziec dla gospodarki, o ile oczywiście skala problemów firm wydobywających ropę z łupków nie będzie szczególnie duża...

Reklama

Na wykresie EUR/USD mieliśmy dzisiaj pierwszą próbę podejścia w rejon 1,2570-1,2600 (szczyt wypadł przy 1,2569). Złamanie tego rejonu nie będzie łatwe, ale gdyby to się udało, to mamy większe odreagowanie spadków na EUR/USD w końcu roku. Komunikat Fed zwyczajowo przyniesie jednak dużą zmienność, więc należy też wspomnieć o silnym wsparciu w okolicach 1,2357. Dopiero jego złamanie daje podstawę do powrotu do scenariusza spadkowego. Jutro w kalendarzu EZ-US poza informacjami z Fed liczyć się będą też dane nt. inflacji CPI, które poznamy o godz. 14:30.

Marek Rogalski

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »