Reklama

Spekulacje przed Fed

Oczekiwaniu na posiedzenie Fed towarzyszy nerwowość, przejawiająca się częstymi zmianami nastrojów. W poniedziałek korzystało na tym euro, które przez cały dzień zyskiwało. Rosły też giełdy europejskie.

W Europie mamy teraz do czynienia z sytuacją, jaka miała miejsce co najmniej rok temu w USA. Pompowanie przez EBC pieniędzy do systemu winduje akcje w górę - podobnie jak było z Fed i indeksami w USA(choćby SP500). Niemiecki DAX przekroczył wczoraj granicę 12000 pkt. Eurodolar tymczasem zyskał na koniec dnia 0.7%. Traciły natomiast rynki metali(złoto -0.3%) oraz ropa. OPEC obniżył prognozy wydobycia dla USA, więc dane o zapasach będą w najbliższym czasie obserwowane przez rynki(publikacja już dziś).

Reklama

Wspólnej walucie pomogły wczoraj też gorsze od prognoz dane z USA - m.in. produkcja przemysłowa wzrosła jedynie o 0.1%. Pojawiają się zatem spekulacje, iż Fed nie musi już teraz zmieniać swojego nastawienia do obecnej polityki monetarnej, na co liczą wszyscy. Obawy budzi też rosnący kurs dolara, który może szkodzić amerykańskiej gospodarce. Tymczasem Bank Japonii nie zmienił na kończącym się dziś posiedzeniu głównych parametrów swojej polityki monetarnej.

Rynek USD/CAD pokonał prognozowany przez nas obszar oporu(pierwsza niebieska elipsa). Dolar nie może jednak znaleźć siły na dalszy ruch w górę. Kolejny szczyt na wykresie ceny nie znajduje odzwierciedlenia w wykresie RSI, gdzie powstała negatywna dywergencja. Rynek może zatem zejść na wysokość 1.25, gdzie rozstrzygną się dalsze jego losy. Pokonanie tego poziomu wraz ze spadkiem RSI poniżej 50 zakończy trend wzrostowy. Obrona poziomu może natomiast odwrócić negatywną dywergencję, umożliwiając dalsze wzrosty.

Sylwester Majewski

Forex-Desk

Dowiedz się więcej na temat: tym

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »