Reklama

Spore zaskoczenie danymi o zaufaniu konsumentów w USA

Pierwsza połowa dzisiejszego dnia charakteryzowała się stosunkowo niewielką zmiennością, ponieważ brakowało istotnych publikacji makro, które mogłyby wpłynąć na zachowanie inwestorów.

Kurs głównej pary utrzymywał się w okolicach poziomu 1,3950 i miał trudności z odsunięciem się na większą odległość w którąkolwiek ze stron. Dopiero popołudnie przyniosło większe zmiany, gdyż para EUR/USD przebiła się przez 1,39.

Reklama

O godzinie 16:00 na rynek napłynęły dane o indeksie zaufania konsumentów wg Conference Board, który rozczarował inwestorów. Aktualny odczyt wyniósł 50,2 pkt., choć oczekiwano 49,2 pkt. Być może to było powodem popołudniowego umocnienia dolara, przez co kurs EUR/USD pod koniec sesji europejskiej wynosił 1,3860.

Złoty nieco słabszy

Słabszą sesję ma za sobą złoty, który stracił dziś niestety na wartości. Początkowo wszystko wyglądało pomyślnie dla polskiej waluty. Mimo lekkich spadków EUR/USD, pary złotowe pozostawały praktycznie w miejscu. Działo się tak po części dzięki lepszej od oczekiwań dynamice sprzedaży detalicznej, która wyniosła 8,6% r/r (spodziewano się 6,9%). Z drugiej strony pojawiła się także nieco słabsza stopa bezrobocia (wzrosła do 11,5%, oczekiwano 11,3%), ale nie miała ona negatywnego wpływu na złotego.

Niestety popołudniowe pogłębienie spadków na głównej parze miało widoczny wpływ na naszą walutę, przez co zanotowaliśmy wzrosty par EUR/PLN i USD/PLN. Ostatecznie tuż po godzinie 16:00 kurs EUR/PLN wynosił 3,9390, a kurs USD/PLN 2,8410.

Dariusz Pilich

Dowiedz się więcej na temat: USA | zaskoczenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »