Reklama

Środa kolejnym dobrym dniem dla rynków

Wspólna waluta nieprzerwanie kontynuuje swój aprecjacyjny trend względem dolara. Po wczorajszych doniesieniach zza oceanu na temat dalszego wspierania amerykańskiej gospodarki przez FED oraz ewentualnego uruchomienia dodatkowych pakietów płynnościowych dla gospodarki USA, kurs EUR/USD wystrzelił w górę.

Silne wzrosty głównej pary walutowej

Podobnie dzisiaj kurs od samego rana rośnie i przebił się przez kilka istotnych oporów, między innymi dwustu-sesyjną średnią, która historycznie wyznaczała długoterminowy trend. W tym wypadku mówimy o trendzie wzrostowym, którego potwierdzeniem jest wyznaczenie nowego szczytu w okolicach poziomu 1,3420.

Słabsze dane makro

Na rynek dotarły dziś gorsze od oczekiwań dane makroekonomiczne ze Strefy Euro na temat dynamiki zamówień w przemyśle, których odczyt okazał się być dużo poniżej prognoz oraz doniesienia w sprawie sprzedaży portugalskich obligacji, które nie znalazły popytu na całą oferowaną pulę. Ponadto wzrosły CDS-y długu portugalskiego, hiszpańskiego oraz irlandzkiego. Jednak te informacje nie zdołały popsuć nastrojów na rynku.

Reklama

Dobry dzień polskiej waluty

Złoty kolejny dzień wykazał się siłą w stosunku do dolara. Wczorajsze informacje osłabiające dolara pozwoliły przebić się parze USD/PLN poniżej poziomu 3zł, który od kilku tygodni stanowił silną strefę wsparcia. O godzinie 16.00 kurs wynosił 2,94. Kolejny dzień patu na parze EUR/PLN, która od kilkunastu sesji nie może opuścić wąskiego przedziału konsolidacji. Rosnący apetyt na ryzyko nie wpłynął istotnie na postrzeganie tej pary przez inwestorów. Kurs EUR/PLN o godzinie 16.00 wynosił 3,9410 i znajdował się w połowie przedziału wahań kreślonej konsolidacji.

Błażej Kędzierski

Dariusz Pilich

Dowiedz się więcej na temat: trend | dolar | Środa. | wspólna waluta | środa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »