Reklama

Stabilizacja notowań przed FOMC

Pierwsza część dzisiejszej sesji przebiegała pod dyktando spadków głównej pary walutowej, które przybrały na sile po nieco lepszych od prognoz danych z amerykańskiego rynku nieruchomości. Obecnie wartość tej pary wynosi 1,3760 i do wieczora zapewne będziemy znajdowali się blisko tego poziomu.

Nie mamy już dziś istotnych odczytów makroekonomicznych, więc inwestorzy będą już wyczekiwali do godziny 20:00, kiedy to poznamy decyzje FOMC w sprawie stóp procentowych, natomiast później odbędzie się konferencja na której być może poznamy dalsze wytyczne odnośnie programu QE3.

Reklama

Jeżeli chodzi, o stopy procentowe, tu decyzja jest niemal pewna, zostaną one utrzymane na dotychczasowym - niskim poziomie. Ważniejsza będzie decyzja w sprawie programu QE3. Jakiekolwiek cięcie lub jasna komunikacja kiedy to nastąpi z pewnością spowoduje umocnienie dolara. Utrzymanie programu i zakomunikowanie, że dalsze decyzje będą uzależnione od danych z tamtejszej gospodarki to czynniki, które z pewnością podtrzymają dobre nastroje i umocnią wspólną walutę.

Dodajmy, że dziś poznaliśmy również wstępny odczyt indeksu PMI dla usług (również z USA) wyniósł on 56 pkt. wobec wartości poprzedniej na poziomie 55,9pkt. Ponadto z Niemiec pojawił się Indeks IFO, jednak wypadł on zgodnie z prognozą i wyniósł 109,5 pkt.

Wzrost produkcji w Polsce

Najważniejszą figurą z naszej gospodarki był dziś odczyt dotyczący dynamiki produkcji przemysłowej, wzrosła ona o 2,9 proc, wobec prognozy na poziomie 1,6 proc. i wartości poprzedniej 4,4 proc. Dolar na chwilę obecną kosztuje 3,0374 PLN, zaś wspólna waluta 4,1794 PLN. Złoty do dzisiejszego wieczora powinien pozostać stabilny, dopiero wspomniana wyżej konferencja FOMC powinna spowodować mocniejszy ruch.

Michał Palenciuk

Dowiedz się więcej na temat: waluty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »