Reklama

Stan zawieszenia

Po tym jak zaczęły napływać nieoficjalne informacje, iż podczas dzisiejszego nieoficjalnego spotkania ministrów Eurogrupy nie uda się wypracować wiążących ustaleń ws. mechanizmu pomocy dla Grecji - jak widać spór pomiędzy Niemcami, a przedstawicielami Europejskiego Banku Centralnego jest wciąż duży - euro zaczęło oddawać zdobyte wcześniej pole na rzecz innych walut.

Niemniej kurs EUR/USD do popołudnia utrzymywał się wyraźnie powyżej poziomu 1,44, co teoretycznie daje szanse na podtrzymanie rannych wskazań. Pozostaje nam, zatem poczekać na więcej informacji z dzisiejszego spotkania Eurogrupy. Dane, które napłynęły o godz. 14:30 z USA teoretycznie nie wniosły wiele do obrazu rynku, gdyż były w zasadzie zgodne z oczekiwaniami. Niemniej sprzedaż detaliczna była ciut lepsza - spadła w maju tylko o 0,2 proc. m/m, co mogłoby sugerować, że obawy przed poważniejszym spowolnieniem amerykańskiej gospodarki były nadmierne. Niemniej kluczowe dane dopiero przed nami - jutro poznamy inflację CPI, a także dynamikę produkcji przemysłowej.

Reklama

Ciekawie było dzisiaj na rynku funta. Odczyt inflacji CPI na poziomie 4,5 proc. r/r w maju, czyli zgodnie z oczekiwaniami, stał się pretekstem do realizacji zysków z wcześniejszej wyraźnej zwyżki tej waluty. Kolejne dane z Wielkiej Brytanii już jutro (bezrobocie), ale ważniejsze mogą okazać się publikacje czwartkowe (sprzedaż detaliczna).

W kraju złoty był dość spokojny - widać, że obecnie inwestorzy spoglądają raz to na informacje wokół Grecji, raz na dane z USA, szukając inspiracji do wykreowania większego ruchu. Na razie sentyment jest lekko pozytywny, co może sugerować, iż jutro EUR/PLN znów zabierze się za "rozpracowywanie" poziomu 3,92.

EUR/USD: Wygląda na to, że poziom 1,4460 nie został dzisiaj rano trwale pokonany i wciąż liczy się jako ważny opór. Z drugiej strony utrzymywanie się notowań powyżej 1,44 może świadczyć o tym, że przeważy jednak opcja wzrostowa i uda się dzisiaj ustanowić nowy lokalny szczyt ponad 1,4472. Mamy szanse na złamanie 1,45 i później ruch w stronę 1,4550 w kolejnych dniach, a później forsowanie poziomu 1,47.

Sporządził: Marek Rogalski - analityk DM BOŚ (BOSSA FX)

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A. Pełny raport można znaleźć pod adresem www.bossa.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »