Reklama

Święta na rynku walutowym

W piątek, przy nikłej aktywności rynku, kurs euro w relacji do złotego konsoliduje się na poziomach zbliżonych do wczorajszego zamknięcia. Dolar natomiast nieznacznie zyskuje na wartości. W południe notowania tych walut kształtowały się odpowiednio na poziomie 3,8490 zł i 2,8405 zł.

Dzisiejszy dzień jest na forexie dość specyficzny. Wiele rynków finansowych jest bowiem zamkniętych z uwagi na Święta Wielkanocne. Stąd też aktywność inwestorów jest ograniczona, co automatycznie wpływa na ograniczenie zmienności. Nieco ciekawej może być w drugiej części dnia, gdy zostaną opublikowane marcowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Oczekuje się utrzymania stopy bezrobocia na poziomie 9,7 proc. oraz wzrostu zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 180 tys., po tym jak w lutym spadło ono o 36 tys. Niska płynność sprawia, że w przypadku danych istotnie różniących się od prognoz, można jeszcze oczekiwać silniejszych zmian notowań złotego w relacji do głównych walut.

Reklama

Sytuacja na wykresach EUR/PLN i USD/PLN pozostaje korzystna dla polskiej waluty. Dlatego w przyszłym tygodniu pojawia się szansa na spadek euro w kierunku wsparcia na 3,80 zł, a dolara ku poziomowi 2,80 zł. Jedynie silna realizacja zysków na rynkach akcji, skutkująca wzrostem awersji do ryzyka, może przekreślić ten scenariusz.

Marcin R. Kiepas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »