Reklama

Trend wzrostowy na USD jest kontynuowany

Podczas czwartkowej konferencji prasowej retoryka Mario Draghi pozostała gołębia. Po raz kolejny szef Europejskiego Banku Centralnego wyraził gotowość do podjęcia niekonwencjonalnych działań w przypadku, gdy zajdzie taka potrzeba.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej retoryka Mario Draghi pozostała gołębia. Po raz kolejny szef Europejskiego Banku Centralnego wyraził gotowość do  podjęcia niekonwencjonalnych działań w przypadku, gdy zajdzie taka potrzeba.

Co więcej Dragi zaznaczył, że są prowadzone prace nad przygotowaniem nowych działań wspierających gospodarkę, w przypadku gdyby okazało się konieczne ich użycie. Przed wszystkim mocnym impulsem do deprecjacji euro stały się słowa o planach powiększenia bilansu banku do poziomu z początku 2012 roku. Eurodolar z impetem przełamał ostatnie minimum na poziomie 1,2438, co stało się impulsem do pogłębienia spadków.

Po emocjach związanych z wczorajszym wystąpieniem Draghi'ego dziś uwaga rynków będzie koncentrowała się na danych z amerykańskiego rynku pracy. Po dobrym odczycie raportu ADP oczekiwania co do dzisiejszych danych są wysokie. Analitycy spodziewają się wzrostu nowych etatów w systemie pozarolniczym o 231 tys. w październiku w porównaniu do 248 tys. oraz ustabilizowania się stopy bezrobocia na poziomie 5,9%. Jeśli dzisiejszy odczyt spełni oczekiwania rynku to waluta amerykańska może jeszcze zyskać na wartości. Silne wsparcie znajduje się dopiero w rejonie 1,2220.

Reklama

Podczas piątkowej sesji poznamy również dane z kanadyjskiego rynku pracy. Konsensus rynkowy zakłada dalszy wzrost stopy bezrobocia do 6,9% z poziomu 6,8% w październiku. Ponadto oczekiwany jest spadek zatrudnienia o 5 tys. w poprzednim miesiącu w porównaniu do wzrostu o 74,1 tys. w poprzednim okresie. Mając na uwadze ostatnie wystąpienie Poloza może się okazać, że dzisiejsze dane rozczarują. Szef Banku Kanady wskazywał w ostatnim czasie, że rynek pracy pozostaje słaby. Jeśli dzisiejsze dane potwierdzą kiepską kondycję kanadyjskiego rynku pracy, a dane NFP z USA będą lepsze, to trend wzrostowy na USDCAD może przyśpieszyć.

EURUSD

Na eurodolarze zrealizował się zasięg formacji głowy z ramionami. Para wyhamowała spadki tuz powyżej projekcji 141,4% całości fali korekcyjnej z poziomu 1,25. Poziom 1,2340 wyznacza obecnie najbliższe wsparcie. Techniczny obraz rynku wskazuje na silne wsparcie dopiero w rejonie 1,2220, gdzie przebiega linia poprowadzona po minimach z 6 czerwca 2010 roku oraz 15 lipca 2012 roku. W oczekiwaniu na dane z amerykańskiego rynku pracy dolar lekko odreagowuje wczorajsze umocnienie. Najbliższy opór znajduje się na poziomie 1,2438. EURUSD pozostaje w silnym trendzie spadkowym, tak więc wyższe poziomy cenowe mogą stać się dobra okazją do podłączenia się do głównego trendu na tej parze.

GBPUSD

GBPUSD zrealizował docelowy zasięg spadków sygnalizowany w ostatnich raportach. Z technicznego punktu widzenia kurs może odbić się z okolic 1,5790, gdzie wsparcie wyznacza linia poprowadzona po ostatnich minimach lokalnych na wykresie dziennym. Dalsza kontynuacja spadków na tej parze będzie zależna od tego czy impuls wzrostowy na dolarze będzie kontynuowany. Najbliższy opór znajduje się na poziomie 1,5870.

Anna Wrzesińska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »