Reklama

Tym razem Amerykanie w dobrych nastrojach

Wczorajszy dzień przyniósł próby powrotu głównej pary na niższe poziomy, głównie za sprawą słabych nastrojów na giełdach.

Wczorajszy dzień przyniósł próby powrotu głównej pary na niższe poziomy, głównie za sprawą słabych nastrojów na giełdach.

Jednak tym razem to sesja amerykańska była bardzo udana, ponieważ indeksy w USA zanotowały nawet ponad 3% wzrostu. Dzięki temu powrócił apetyt na ryzyko, a kurs EUR/USD zanotował w nocy maksimum na poziomie 1,2687. W utrzymaniu sporej części tych wzrostów pomogły zrewidowane w górę prognozy MFW dotyczące wzrostu gospodarczego na świecie w 2010 roku. Jednocześnie zostały podniesione prognozy dla Stanów Zjednoczonych, co biorąc pod uwagę ostatnie dane makro jest dobrą wiadomością. Aktualnie kurs EUR/USD wynosi 1,2650.

Dalsze spadki par złotowych

Po nie do końca udanej sesji europejskiej pary złotowe wykorzystały popołudniowe polepszenie nastrojów i zanotowały wyraźne spadki. Kursy USD/PLN oraz EUR/PLN przebiły się przez kolejne poziomy wsparcia i dziś rano znajdują się w pobliżu lokalnych minimów. Para EUR/PLN testuje poziom 4,08, a kurs USD/PLN okolice 3,22. Polska waluta w dalszym ciągu pozostaje pod wpływem nastrojów zagranicznych, gdyż aktualne wydarzenia w naszej gospodarce nie mają aż tak istotnego znaczenia. Praktycznie od momentu ogłoszenia wyników wyborów z Polski nie napłynęły żadne istotne informacje.

Reklama

Decyzja EBC

Dziś na inwestorów czekają trzy wydarzenia makroekonomiczne. Najpierw o 13:45 poznamy decyzję Europejskiego Banku Centralnego odnośnie stóp procentowych. Tradycyjnie oczekiwane jest ich utrzymanie na poprzednim poziomie 1%, a ciekawsze może być jedynie wystąpienie Jean Claude Tricheta o godzinie 14:30. Ponadto o tej porze poznamy jeszcze najnowsze dane o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA. W tym tygodniu spodziewany odczyt to 460 tys., czyli nieco mniej niż poprzednie 472 tys.

Dariusz Pilich

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »