Reklama

USD/PLN wyznacza nowe lokalne minima

Końcówka zeszłego tygodnia, po części dzięki dobrym danym makro, ponownie charakteryzowała się przewagą kupujących wspólną walutę, dzięki czemu głównej parze udało się wyznaczyć nowe lokalne maksimum.

Korekcyjny początek tygodnia

Jednak weekend nie przyniósł żadnych ważnych informacji ze światowych gospodarek, dlatego bykom zabrakło argumentów za dalszym umacnianiem euro. W rezultacie pierwszą sesją w tym tygodniu rozpoczęliśmy od korekcyjnego cofnięcia na nieco niższe poziomy, gdyż obecnie kurs wynosi 1,3465.

Reklama

Złoty znów nieco mocniejszy

Pozytywne zakończenie tygodnia mogliśmy obserwować także na parach złotowych. Kurs USD/PLN zdołał przebić się nieznacznie przez poprzedni dołek i dotrzeć poniżej 2,93. Z kolei para EUR/PLN utrzymała się poniżej 3,97, a nawet cofnęła do 3,95. Inwestorzy będą w tym tygodniu wyczekiwać na posiedzenie RPP, ponieważ część z nich będzie liczyła na podwyższenie stóp o 25pb. Warto jednak zaznaczyć, że większość oczekuje tego dopiero w przyszłym miesiącu, dlatego brak decyzji o podwyżce nie powinien negatywnie wpływać na złotego. Należy także cały czas pamiętać o sytuacji na rynkach światowych.

Bez nowych danych na początek tygodnia

Nowy tydzień rozpoczniemy od pustego kalendarium, a zatem na rynku nie pojawią się żadne nowe dane makro, które mogłyby wskazywać dalszy kierunek zmian na parach walutowych. Zatem jak zwykle w takich sytuacjach, to giełdy oraz analiza techniczna powinny być źródłem impulsów dla inwestorów.

Dariusz Pilich

Dowiedz się więcej na temat: nowym | dolar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »