Reklama

W oczekiwaniu na ważne odczyty

Główna para walutowa po porannym umocnieniu, w późniejszych godzinach traciła na wartości przełamując nawet przez chwile wsparcie na poziomie 1,30. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3003. Tym samym na przełamanie oporu na 1,31 musimy jeszcze poczekać, bo widać, że na chwile obecną kurs konsoliduje się w przedziale 1,30-1,31.

Warto dodać, że jest to też dobry moment dla graczy na rynku forex, gdyż taki stan rzeczy często ułatwia wykorzystanie wskaźników analizy technicznej, szczególnie oscylatorów, które dobrze się sprawują gdy kurs porusza się w trendzie bocznym.

Reklama

W kontekście wartości tej pary do przełomu może dojść w najbliższych dniach. Już jutro (z racji czwartkowego święta w USA) zostaną opublikowane dane na temat liczby nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w tym kraju, a w kolejnych dniach czekają nas kluczowe dane na temat sytuacji na amerykańskim rynku pracy oraz decyzja ECB w sprawie stóp procentowych wraz z konferencją prasowa z udziałem Mario Draghiego.

Nadal bez zmian

Pomimo mocno spadającej rentowności polskiego długu (o niemal 3,5 proc w przypadku obligacji 10-letnich) nasza waluta zachowuje się względnie stabilnie. Dolar jest wyceniany na 3,3333 PLN, zaś euro na 4,3351 PLN. W kontekście wartości naszej waluty bardzo ważny będzie dzień jutrzejszy, kiedy to poznamy decyzje w sprawie stóp procentowych oraz późniejszy komunikat po posiedzeniu RPP.

Michał Palenciuk

Dowiedz się więcej na temat: waluty | tym

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »