Reklama

Ważny dzień dla złotego, bogate kalendarium w tle

Ostatnie kilkanaście godzin przyniosło spadki na głównej parze walutowej, obecnie jej wartość wynosi 1,2958. Wczoraj nastroje starał się nieco poprawić szef Fed z Nowego Jorku (William Dudley), mówiąc, że Fed może nawet rozszerzyć QE3, jeżeli amerykańska gospodarka zwolni, niestety spadki indeksów w Azji i USA zrobiły swoje i sprowadziły wykres pary EUR/USD na południe.

Podczas dzisiejszej sesji poznamy kilka istotnych figur makroekonomicznych. Dla nas najważniejsza będzie decyzja RPP w sprawie stóp procentowych oraz późniejszy komunikat po posiedzeniu RPP. Z Niemiec i strefy euro (jako całości) pojawi się indeks PMI dla usług, dodatkowo z tej ostatniej poznamy wyniki sprzedaży detalicznej, natomiast z USA pojawią się: raport ISM dla usług, raport Challengera i ADP, liczba nowych wniosków o kredyt hipoteczny oraz o zasiłek dla bezrobotnych. Ponadto z USA ukaże się bilans handlu zagranicznego.

Dziś decyzja RPP

Reklama

Podczas dzisiejszej sesji poznamy decyzje RPP w sprawie stóp procentowych, prognozowana obniżka o 25 pb jest już w cenach, wiec brak obniżki zapewne umocni złotego. Jak zwykle również ważna będzie konferencja po posiedzeniu Rady, gdzie otrzymamy wskazówki co do dalszych posunięć RPP. Naszym zdaniem będzie to już ostatnia obniżka w tym cyklu i złoty może dziś zyskać na wartości ( pamiętajmy, że w sierpniu, nie ma posiedzenia Rady). Obecnie dolar jest wyceniany na 3,3502 PLN, zaś euro na 4,3418 PLN.

Michał Palenciuk

Dowiedz się więcej na temat: Na południe | waluty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »