Reklama

Ważny odczyt PKB i FED

Istotnym odczytem dnia dzisiejszego będzie publikacja z USA na temat dynamiki PKB za I kwartał roku 2015. Prognoza annualizowanego wyniku to 1 proc., poprzednio notowano 2,2 proc.

Ważny odczyt w programie

Reklama

Faktyczny rezultat może mieć też pewien wpływ na wydźwięk komunikatu FOMC po posiedzeniu. Ogólnie rzecz biorąc, rynek jest raczej przeświadczony, że perspektywa wyższych stóp w USA odsunęła się w czasie, a to z uwagi na falę dość słabych danych z gospodarki amerykańskiej, jakie napływały w ostatnich tygodniach.

Teraz, przed godziną siódmą, na EUR/USD notujemy poziom 1,0960, co zresztą oznacza lekki ruch na południe. Wczoraj notowania otarły się o 1,0990 - być może rynek potraktował to już jako testowanie 1,10 (takie jak wcześniej w kwietniu i marcu) i gracze doszli do wniosku, że tyle wystarczy, czas realizować zyski, zwłaszcza że sytuacja Grecji wciąż nie jest rozwiązana. W takiej sytuacji można by rozważać wsparcie w pobliżu 1,0890 - 1,09, gdyby ta tendencja była kontynuowana, czy też przy 1,0850. Może się jednak okazać, że wieczorem byki spróbują jeszcze trochę podbić kurs, jeśli atmosfera wokół FOMC będzie gołębia.

Dobre wartości

Na USD/PLN notowane są kursy rzędu 3,6460, nieco wyżej mamy strefę oporu, w zasadzie można za nią uznać obszar 3,6550 - 3,66, wyżej zaś notujemy poziom 3,6680. Na EUR/PLN widzimy 3,9960 - mimo dobrej passy dla PLN okazuje się, że trwałe i silne zbijanie notowań grubo poniżej 4 zł nie jest bardzo łatwe.

Dziś w programie nie ma danych z Polski, istotny będzie rynek globalny. O 14:00 poznamy inflację CPI w Niemczech, o 14:30, jak wspominaliśmy, PKB USA.

Tomasz Witczak

FMC Management

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »