Reklama

Wspólna waluta mocno traci

Czwartek był słabym dniem dla euro. Przez całą sesję kurs EUR/USD malał, a siła spadków rosła z godziny na godzinę.

Główna para walutowa rozpoczęła dzień na poziomie 1,38, aby na koniec sesji zejść do 1,3655. Rozwój takich wydarzeń związany jest z informacja, że zarówno Europejski Bank Centralny, jak i Międzynarodowy Fundusz Walutowy udzielą pomocy Grecji jedynie w formie słownej i doradczej. Powstrzymano się od obiecania jakiegokolwiek wsparcia finansowego, na co rynek bardzo liczył.

Reklama

Polska waluta umacniała się dzisiaj w stosunku do waluty europejskiej. Sesja rozpoczęła się od poziomu 4,0565, po czym można było zaobserwować spadki aż do 4,0167. Pod koniec dnia euro starało się trochę odrobić straty i kurs EUR/PLN oscylował wokół 4,03. Relacja złotego wobec dolara nie jest już taka korzystna, można raczej określić ją jako nerwową, ale neutralną. Kurs USD/PLN rozpoczął dzień w okolicach 2,95 i na podobnym poziomie ją zakończył. W ciągu dnia widać było chęci umocnienia złotego, osiągając cenę 2,9238, jednak spadki na polskiej giełdzie wynoszące ponad 1 proc. wprowadzały niepokój. Na umocnienie dolara na pewno miała wpływ pozytywna informacja dla amerykańskiej gospodarki o liczbie zasiłków dla bezrobotnych. Spodziewano się wartości 465 tys., natomiast dane wskazały jedynie 440 tys.

Jacek Trzcinski

Sprawdź bieżące notowania walut na naszych stronach

Dowiedz się więcej na temat: dolar | waluta | wspólna waluta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »