Reklama

Wtorkowa sesja przebiegła bardzo spokojnie

Dzisiejsza sesja mimo kilku ciekawych informacji na pewno nie należała do emocjonujących. Główna para walutowa przez większość dnia przebywała w pobliżu poziomu 1,36.

Dzisiejsza sesja mimo kilku ciekawych informacji na pewno nie należała do emocjonujących. Główna para walutowa przez większość dnia przebywała w pobliżu poziomu 1,36.

Jednak kolejne godziny oraz informacja na temat podwyższenia stóp procentowych przez Ludowy Bank Chin o 0,25 pkt. bazowych, spowodowała, że inwestorzy nabrali pewności i podjęli próbę wyjścia na szczyt dnia na poziomie 1,3665, który otwierał drogę do testu poziomu 1,3750. Niestety po 12.00 doszło do schłodzenia nastrojów przez słabsze dane na temat dynamiki produkcji przemysłowej w Niemczech.

Odczyt spowodował cofnięcie kursu w okolice 1,3620 i w okolicach tego poziomu znajdowaliśmy się do końca sesji. Patowa sytuacja na rynku wspólnej waluty może potrwać co najmniej do czwartku, gdy poznamy pierwsze istotne dane makroekonomiczne z amerykańskiej gospodarki na temat nowych wniosków dla bezrobotnych. Z uwagi na to możemy się spodziewać, że dopiero końcówka tygodnia może przynieść skrystalizowanie się jednoznacznego trendu. O godzinie 16.00 kurs EUR/USD kształtował się na poziomie 1,3625.

Reklama

Złoty zachowywał się w kratkę

Notowania par złotowych również nie były zbyt emocjonujące. W przypadku pary USD/PLN podobnie jak wczoraj sesja rozpoczęła się na niskim poziomie w okolicach 2,84. Kolejne godziny upływały pod znakiem wahań w bardzo wąskim przedziale. Na rynku brakowało impulsów do bardziej zdecydowanego handlu. Po danych na temat podwyżki stóp procentowych w Chinach, wydawało się, że rynki nabiorą rozpędu, jednak po krótkotrwałej reakcji rynki powróciły do kreślenia trendu bocznego.

Nieco inaczej złoty zachowywał się względem euro. Para EUR/PLN po danych z Chin przeniosła swoje notowania powyżej wczorajszego zamknięcia. Drugą część sesji znajdowała się poniżej oporu na poziomie 3,89. Do testu oporu nie doszło, jednak bardzo możliwe, że inwestorzy czekają z tą próbą do jutrzejszej sesji. O godzinie 16.00 para EUR/PLN wynosiła 3,8850, natomiast USD/PLN 2,85.

Błażej Kędzierski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »