Reklama

Wybicie za pomocą USA

W czwartek odbędzie się po raz kolejny w tym tygodniu konferencja Bena Bernanke. Tym razem będzie miała ona miejsce po publikacji dwóch istotnych danych makroekonomicznych. Inwestorzy liczą na większy ruch na parze euro-dolar.

Od trzech dni rynek eurodolara znajduje się w trendzie bocznym poruszając się w przedziale 1,3277 USD - 1,3385 USD. Część inwestorów liczyła na Bena Bernanke, który we wtorek mógł zapowiedzieć rychłe wdrożenie trzeciego programu luzowania polityki pieniężnej. Tak się jednak nie stało, a szef Rezerwy Federalnej uzależnił ewentualną decyzję od rozwoju sytuacji ekonomicznej państwa. W czwartek o godz. 8.30 czasu warszawskiego inwestorzy płacili za euro ok. 1,3335 USD. Jest dzisiaj szansa na większą zmienność na parze euro-dolar, ponieważ ze Stanów Zjednoczonych popłyną do nas finalne dane o dynamice PKB w USA oraz liczbie nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Wieczorem o godz. 18.45 odbędzie się konferencja prasowa Bena Bernanke, który powinien odnieść się do opublikowanych wcześniej danych. Jeżeli optymizm inwestorów poprawi się i zostanie przebity wtorkowy szczyt na poziomie 1,3385 USD, kolejnym oporem będzie 1,3485 USD. Najbliższym wsparciem jest kurs 1,3277 USD.

Reklama

W środę złoty osłabił się ok. 3 groszy do euro i ok. 4 groszy do dolara. Kurs pary euro-złoty utworzył lokalne maksimum na poziomie 4,1689 PLN. Nad ranem w czwartek inwestorzy płacili za euro ok. 4,1596 PLN. W przypadku rynku dolar-złoty, kurs utworzył w środę popołudniu ekstremum na poziomie 3,1372 PLN. Dzisiaj o godz. 8.30 płacono za dolara ok. 3,1190 PLN. Biorąc pod uwagę fakt, iż na parze euro-dolar jest szansa na większą zmienność spowodowaną publikacją ważnych danych z USA i wystąpieniem szefa Rezerwy Federalnej, podobnej reakcji można spodziewać na rynku złotego. Jeżeli kurs pary euro-dolar skieruje się na północ przebijając wtorkowe maksimum, istnieje szansa na odrobienie środowych strat na złotym.

Dzisiaj odbędzie się kolejne wystąpienia Bena Bernanke. Wcześniej jednak inwestorzy poznają ważne dane makroekonomiczne z Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie o godz. 14.30 czasu warszawskiego zostaną opublikowane dynamika PKB w IV kwartale 201 roku oraz liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. W przypadku PKB ekonomiści spodziewają się odczytu na poziomie 3 proc., a w przypadku zasiłków 350 tys. W czwartek poznamy również indeksy koniunktury gospodarczej w strefie euro, które zostaną opublikowane o godz. 11.00.

Radosław Wierzbicki

Dowiedz się więcej na temat: tym | czwartek | waluty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »