Reklama

Wzrost kursu EUR/USD hamowany przez istotną barierę

W ostatnich godzinach wzrost kursu EUR/USD hamował silny opór usytuowany nieco ponad 1,3500. Został on wyznaczony przez poziom 50 proc. zniesienia spadku, który miał miejsce od grudnia 2009 r. do czerwca br.

Jest to bardzo istotna i silna bariera. O jej przebicie w najbliższym czasie z pewnością nie będzie łatwo. Jeśli jednak zostanie ona pokonana, przed wartością euro względem dolara otworzy się drogą do dalszych zdecydowanych wzrostów. Z kolei nieudana próba przebicia prawdopodobnie da impuls do silniejszego odreagowania. Dalszy wzrost kursu EUR/USD sugeruje sytuacja panująca w notowaniach indeksu dolara. Przebił on kluczowe wsparcie na poziomie 80,00, co przemawia za kontynuacją dynamicznego osłabienia amerykańskiej waluty.

Reklama

Do kontynuacji zwyżki wartość euro względem dolara niezbędny może okazać się nowy impuls fundamentalny. Dzisiaj na rynku takich sygnałów brakowało. Łatwiej było o pretekst do osłabienia euro po tym, jak agencja Moody?s zdecydowanie obniżyła rating jednego z irlandzkich banków. Krok ten jednak jedynie chwilowo oddziaływał na notowania EUR/USD.

W ostatnich godzinach nie poznaliśmy żadnych istotnych danych z największych gospodarek. Jutro warto zwrócić uwagę przede wszystkim na publikację indeksu nastroju amerykańskich konsumentów sporządzanego przez Conference Board.

Kurs EUR/PLN konsolidował się dzisiaj w wąskim przedziale 3,9450-3,9600. Stabilizacji tej sprzyjał brak większych zmian na zachodnioeuropejskich giełdach. Kurs USD/PLN za sprawą wzrostu EUR/USD w okolice 1,3500, zdołał chwilowo zejść do 2,9200. Wciąż posiada on potencjał do spadku przynajmniej do 2,9000.

Tomasz Regulski

Sprawdź bieżące notowania walut na stronach Biznes INTERIA.PL

Dowiedz się więcej na temat: wzrosty | 2009 r. | dolar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »