Reklama

Wzrost kursu EUR/USD po publikacji indeksu ISM

W trakcie dzisiejszej sesji złoty stopniowo zyskiwał na wartości. Kurs EUR/PLN zdołał zejść w okolice poziomu 4,0900, natomiast CHF/PLN spadł do 3,0550. Polskiej walucie służyły wzrosty obserwowane na światowych giełdach. Dodatkową presję spadkową w notowaniach pary CHF/PLN tworzyły dzisiaj znacznie niższe od prognoz dane ze Szwajcarii na temat inflacji konsumentów (CPI) w czerwcu.

Dzisiejszy, gorszy od prognoz odczyt indeksu ISM dla amerykańskiego sektora usług, który został przedstawiony o godz. 16.00 nie zdołał trwale zahamować wzrostów na giełdach. To kolejne dane z USA, które wypadły poniżej oczekiwań, mimo to inwestorzy wciąż chcą kupować ryzykowniejsze aktywa. Świadczy to o bardzo pozytywnym nastawieniu rynku. Obecnie trudno wskazać czynnik fundamentalny, który mógłby dać impuls do silniejszej przeceny na światowych parkietach. Daje to szansę na zanegowanie ostatnich sygnałów spadkowych w notowaniach głównych indeksów giełdowych.

Reklama

Podobnie jak w przypadku piątkowej publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy, prezentacja gorszego od oczekiwań wskaźnika nie przyniosła zbyt dużej reakcji giełd, natomiast wpłynęła na notowania EUR/USD. Wartość euro względem dolara dzisiaj po godz. 16.00 zdołała przebić opór na poziomie 1,2600, z którym zmagała się przez niemal całą sesję europejską. Swój szczyt odnotowała w pobliżu 1,2635. Po przebiciu wspomnianej bariery najbliższym istotnym oporem stał się poziom 1,2650. O jego przebicie może być już jednak zdecydowanie trudniej.

Tomasz Regulski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »