Reklama

Zadyszka wspólnej waluty

Dzisiejsza sesja to spadki kursu pary EUR/USD. Tak jak wspominałem rano, na wykresie widać pewną niemoc byków i brak siły popytowej mogącej wyprowadzić kurs eurodolara na wyższe poziomy. Dzisiejszy zaskakująco dobry odczyt z Niemiec dotyczący indeksu IFO zdołał jedynie doprowadzić kurs do okolic oporu na poziomie 1,3774. Warto dodać, że wartość tego wskaźnika była najwyższa od lipca 2011 roku.

Niewykorzystanie szansy przebicia tego istotnego poziomu doprowadziło do wyprzedaży wspólnej waluty i spadku kursu eurodolara, który obecnie wynosi 1,3711. Wyprzedaży wspólnej waluty nie zatrzymał nawet słaby odczyt indeksu PMI dla usług z USA, co więcej na gruncie analizy technicznej nastąpiło naruszenie wsparcia w postaci linii trendu wzrostowego poprowadzonej od 6 lutego tego roku.

Złoty nieco stracił

Reklama

Dzisiejsza europejska sesja na parze EUR/PLN kończy się w okolicach porannych poziomów, a kurs euro wynosi obecnie 4,1547 PLN. Z kolei nasza waluta lekko straciła względem dolara, który kosztuje obecnie 3,0292 PLN.

Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy również dwa odczyty z naszej gospodarki. W styczniu 2014 roku roczna dynamika sprzedaży detalicznej wyniosła 4,8 proc. wobec prognozy na poziomie 4,6 proc. i wartości poprzedniej 5,8 proc. W relacji miesięcznej odnotowano niestety spadek o 21,3 proc., po tym jak w grudniu zeszłego roku odnotowano wzrost o 17,3 proc. O tej samej godzinie poznaliśmy odczyt o stopie bezrobocia. W styczniu wzrosło ono do 14 proc. z 13,4 proc. w grudniu. Był to odczyt zgody z tym co zakładał konsensus rynkowy.

Michał Palenciuk

Dowiedz się więcej na temat: waluty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »