Reklama

Złoty będzie słabszy. Dziś kolejne dane makro

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od lekkich wzrostów głównej pary walutowej. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3284. Warto jednak dodać, że ma to miejsce po nocnym umocnieniu dolara.

Jak już wspominaliśmy wcześniej naszym zdaniem kolejne dni przyniosą spadek wartości eurodolara. Dziś w kalendarzu mamy kolejne dane z USA m.in wyniki sprzedaży detalicznej, inflację producencką oraz indeks Uniwersytetu Michigan, które potwierdzą lepszą kondycję gospodarki USA. Warto dodać, że wczoraj pojawiły dane z amerykańskiego rynku pracy, i w tygodniu zakończonym 7 września liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych spadła do najniższego poziomu od 2006 roku i wyniosła 292 tyś. wobec prognozy na poziomie 329 tys. i wartości poprzedniej 323 tys.

Reklama

Dane te mocno zaskoczyły i z pewnością bacznie są obserwowane przez FED, które zbierze się w przyszłym tygodniu (17-18 września), aby zdecydować o przyszłości polityki monetarnej w USA. Naszym zdaniem Rezerwa zdecyduje się na ograniczenie skupów aktywów w wysokości około 10 mld USD. Warto dodać, że ze Strefy Euro poznamy dziś dane o handlu zagranicznym.

Dziś dane o inflacji

Złoty w ślad za kwotowaniami głównej pary walutowej rozpoczyna dzisiejszą sesję od umocnienia. Dolar wyceniany jest na 3,1680 PLN, zaś euro na 4,2102. Jednak jak wspominaliśmy wczoraj, kolejne dni przyniosą nam spadek wartości złotego, a za powyższym stanem rzeczy będzie stała zmiana sentymentu na rynku i powrót apetytu do walutę amerykańską, co w konsekwencji przełoży się na spadki kursu głównej pary walutowej.

Podczas dzisiejszej sesji mamy też kilka istotnych figur makroekonomicznych z naszego kraju. Pojawią się: wskaźnik przyszłej inflacji według BIEC, inflacja CPI (czyli inflacja konsumencka) oraz podaż pieniądza M3 wszystkie odczyty będą dotyczyły sierpnia.

Michał Palenciuk

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »