Reklama

Złoty czeka na wybory na Ukrainie

Złoty na rynku walutowym pozostaje stabilny, nie reaguje na krajowe publikacje danych makroekonomicznych, analitycy wskazują na wyniki wyborów na Ukrainie które mogą wiele zamieszać.

Polska waluta pozostaje w ostatnich dniach stabilna, nie reaguje na krajowe publikacje danych makroekonomicznych. W ocenie analityków inwestorzy szukają impulsu do handlu. Do większej zmienność na parze euro-złoty mogą się przyczynić zbliżające się wybory prezydenckie na Ukrainie.

Reklama

"Dla rynków finansowych w dniu dzisiejszym ważne będą przede wszystkim dwa wydarzenia: popołudniowe wystąpienie szefowej Fed Janet Yellen oraz wieczorna publikacja minutes z kwietniowego posiedzenia Fedu" - napisali w porannym raporcie analitycy Banku Pocztowego.

"Trudno jednak oczekiwać, aby na rynkach walutowych powyższe wydarzenia, zwłaszcza w USA, powodowały podwyższoną zmienność na parze EUR-USD. Działania Fedu w najbliższych miesiącach są już przez inwestorów wycenione, niepewność związana jest natomiast z czerwcowym posiedzeniem EBC, przy czym nie tyle z tym czy EBC w ogóle coś zrobi, ale z tym jakie instrumenty zastosuje. Na parze EUR/PLN obserwowany jest także zastój" - dodali.

W ich ocenie impulsem do większej zmienności na rynku walutowym mogą być zaplanowane na 25 maja wybory prezydenckie na Ukrainie.

"Po ostatnich publikacjach danych makro, które większego wpływu na wartość PLN nie miały, impuls do podwyższonej zmienności przyjść może z zagranicy" - uważają analitycy Banku Pocztowego.

"Pierwszym mogą być niedzielne wybory prezydenckie na Ukrainie. Dziś EUR/PLN pozostanie najprawdopodobniej w okolicach 4,18-4,19" - dodali.

PO WTORKOWEJ KOREKCIE NA FI STABILIZACJA

Po obserwowanej we wtorek korekcie na rynku długu związanej z częściową realizacją zysków, środowa sesja powinna przynieść większą stabilizację kwotowań SPW.

"Oczekujemy większej stabilizacji na krajowej krzywej, choć zmiany na rynkach +peryferyjnych+ mogą jeszcze osłabiać średnio- i długoterminowe benchmarki" - napisali w porannej nocie analitycy Banku Pekao.

"Inwestorzy poznają dzisiaj ostateczną ofertę na jutrzejszą aukcję IDS1024 emitowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego. Zapowiedzi ograniczania podaży długu w kolejnych miesiącach powinny być silnym wsparciem decydującym o powodzeniu przetargu" - dodali.

Z planu podaży SPW na ten miesiąc, przedstawionego przez Ministerstwo Finansów, wynika, że 22 maja BGK przeprowadzi jeszcze emisję obligacji na rzecz KFD. Oferowane mają być papiery serii IDS1024 o wartości 1,0-2,0 mld zł.

środa wtorek wtorek
8.45 16.00 9.00
EUR/PLN 4,1887 4,1875 4,1891
USD/PLN 3,0551 3,0566 3,0583
EUR/USD 1,3710 1,3702 1,3698
OK0716 2,82 2,83 2,82
PS0718 3,33 3,32 3,26
DS1023 3,89 3,87 3,80
Dowiedz się więcej na temat: wyniki wyborów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »