Reklama

Złoty może zyskiwać

W obliczu niepewności co do przyszłych działań Rady Polityki Pieniężnej, inwestorzy zainteresują się w czwartek krajowymi danymi z rynku pracy. Analitycy spodziewają się lekkiego umocnienia złotego, krótki koniec krzywej dochodowości powinien się stabilizować.

W obliczu niepewności co do przyszłych działań Rady Polityki Pieniężnej, inwestorzy zainteresują się w czwartek krajowymi danymi z rynku pracy. Analitycy spodziewają się lekkiego umocnienia złotego, krótki koniec krzywej dochodowości powinien się stabilizować.

"Dziś oczekujemy kontynuacji lekkiego odreagowania na złotym. W drugiej połowie sesji istotne dla polskiej waluty będą październikowe dane z rynku pracy, które mogą wpłynąć na oczekiwania, co do pierwszych podwyżek stóp w Polsce. W związku z dużą niepewnością, co do ich terminu, kwestia ta zyskała ostatnio na znaczeniu w kontekście popytu na polską walutę" - napisali analitycy Raiffeisen Bank w porannym komentarzu.

"Wypowiedzi wiceprezesa NBP na temat rozważenia aktywności banku centralnego na F/X w celu ograniczania zmienności oraz sprzedaż pakietu PZU przez Eureko mogą również wpływać na zachowania inwestorów" - uważają analitycy Pekao SA.

Reklama

W najbliższych dniach ekonomiści spodziewają się lekkiego umocnienia polskiej waluty.

Analitycy BZ WBK prognozują, że kurs EURPLN po odbiciu się od górnego ograniczenia trendu spadkowego, w najbliższych dniach podąży w kierunku 3,92.

Złoty rozpoczął dzień na poziomie 3,9505 wobec euro i 2,9060 wobec dolara.

OBLIGACJE CZEKAJĄ NA DANE Z RYNKU PRACY.

Zdaniem analityków polski dług nadal zależny jest od sentymentu na światowych rynkach. W czwartek inwestorzy zwrócą jednak uwagę na krajowe dane, zwłaszcza w obliczu niepewności, co do przyszłych decyzji Rady Polityki Pieniężnej. "W Polsce inwestorzy będą oczekiwali na dane z rynku pracy (dynamika wynagrodzeń, zatrudnienia). Dodatkowo komunikat z październikowego posiedzenia RPP może przykuwać uwagę w kontekście ostatnich wypowiedzi niektórych członków Rady. Krzywa dochodowości powinna się stabilizować z ryzykiem przeceny dłuższych obligacji (negatywny wpływ obligacji bazowych)" - napisano w porannym komentarzu Banku Pekao SA.

Analitycy uważają, że brak aukcji może umacniać rynek długu.

"Sytuacja na krajowym rynku długu powiązana jest z sytuacją na rynkach światowych, choć po ostatniej w dniu wczorajszym aukcji MF zaplanowanej na ten miesiąc brak podaży "nowych" papierów w najbliższym czasie powinien być czynnikiem wspierającym polskie obligacje. Spodziewamy się dziś stabilizacji rentowności na krótkim końcu krzywej i nie wykluczmy ich lekkich spadków na długim końcu" - napisano w porannym komentarzu Banku BPH.

W czwartek o godz. 14.00 GUS poda dane na temat przeciętnego zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw i przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. NBP opublikuje sprawozdanie (minutes) z posiedzenia RPP w październiku.

W środę MF sprzedało obligacje DS1020 za 3,0 mld zł, przy popycie 4.866,06 mld zł i średniej rentowności 5,772 proc. Przetarg uzupełniający nie został zorganizowany. Była to ostania aukcja zaplanowana w bieżącym miesiącu. Na grudzień zaplanowano aukcję papierów OK0113 oraz PS0416 oraz jeden przetarg zamiany. Resort finansów ogranicza podaż papierów ze względu na sfinansowanie większości potrzeb pożyczkowych na 2010 rok.

     czwartek  środa  środa
       9.35  16.00  9.50
EUR/PLN  3,9445 3,9561 3,9532
USD/PLN  2,9035 2,9205 2,9277
EUR/USD  1,3585 1,3541 1,3500
OK1012    4,68  4,70  4,74
PS0415    5,27  5,27  5,28
DS1020    5,78  5,79  5,77

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »