Reklama

Złoty odreagowuje umocnienie

Od początku grudnia 2009 roku eurodolar wykonał solidny ruch spadkowy, którego struktura wskazywać mogła na pojawienie się pewnej korekty na rynku.

Notowania tej pary walutowej po dojściu w okolice poziomu 1,3850 od początku bieżącego tygodnia wzrastały. Silnym sygnałem kupna byłoby trwałe pokonanie poziomu oporu 1,4000. W pierwszej części dzisiejszej sesji notowania eurodolara przebiegały stabilnie. Szanse na kontynuację ostatniej zwyżki zostały ostatecznie rozwiane po publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy. Według raportu ADP zatrudnienie w prywatnym sektorze pozarolniczym spadło o 22 tys. podczas, gdy oczekiwano zniżki o 30 tys. Informacja ta przełożyła się na wzrost optymizmu wśród inwestorów w kontekście oficjalnej, piątkowej publikacji danych Departamentu Pracy USA. W efekcie dolar zaczął zyskiwać na wartości, spychając kurs EUR/USD w okolice poziomu 1,3900. Również pozytywnie przez rynek amerykańskiej waluty odebrana została prezentacja indeksu ISM dla usług, który wyniósł w styczniu 50,5 pkt. Pomimo rezultatu gorszego od oczekiwań, jest to w dalszym ciągu wynik powyżej poziomu 50 pkt, oddzielającego recesję od ekspansji w danym sektorze.

Reklama

Po silnym umocnieniu złotego, jakie mogliśmy obserwować w ostatnich dniach, dzisiejsza sesja przyniosła pewne odreagowanie. Widać, że część inwestorów mogła się zdecydować na realizację ostatnich zysków. Notowania EUR/PLN od początku dzisiejszej sesji odnotowywały wzrosty, które wraz z upływem czasu nabierały na sile. W okolicach godziny 16.30 kurs tej pary walutowej doszedł do poziomu 4,0000, jednak w kolejnych dniach oczekiwać można ponownej zniżki notowań tej pary walutowej w kierunku 3,9500.

Sporządził:

Michał Fronc

Departament Analiz

DM TMS Brokers S.A.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »