Reklama

Złoty stabilny - BGK znów w akcji?

Trudno ocenić, czy w poniedziałek mieliśmy do czynienia z powtórką sytuacji z piątku, kiedy to pojawiły się spekulacje o obecności banku BGK na rynku. W każdym razie dzisiaj rynek jest płytki, gdyż inwestorzy nie mają "wytycznych" z Wall Street, która jest zamknięta ze względu na huragan Sandy.

Trudno ocenić, czy w poniedziałek mieliśmy do czynienia z powtórką sytuacji z piątku, kiedy to pojawiły się spekulacje o obecności banku BGK na rynku. W każdym razie dzisiaj rynek jest płytki, gdyż inwestorzy nie mają "wytycznych" z Wall Street, która jest zamknięta ze względu na huragan Sandy.

Zresztą można odnieść wrażenie, iż rynek woli przeczekać wspomniane wydarzenie, aby móc ocenić jego rzeczywisty wpływ na gospodarkę, a tym samym na rynek. Na razie zbytniej nerwowości nie ma, co widać chociażby po przebiegu notowań EUR/USD. Wspominane rano wsparcie na 1,2875-80 wciąż działa, co może sprawić, iż w ciągu najbliższych godzin ruszymy w stronę 1,2950-65 (tym samym dokończony zostanie ruch powrotny do naruszonej w piątek linii trendu wzrostowego pociągniętej od lipcowego minimum).

Niemniej nie zapominajmy, iż jutro o godz. 9:00 opublikowane zostaną dane nt. dynamiki PKB za III kwartał w Hiszpanii, a dwie godziny później dane o nastrojach gospodarczych w strefie euro za październik, które mogą popsuć nastroje wokół wspólnej waluty.

Reklama

Marek Rogalski - Główny analityk walutowy

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »