Reklama

Złoty trwalej poniżej 4 zł?

Mimo, że wczorajsza sesja na Wall Street była "mieszana", głównie przez nieco słabszy odczyt indeksu zaufania konsumentów, który w lipcu zbliżył się do bariery 50 pkt., to już dobre zachowanie się parkietów w Azji i Europie, sprawiło, iż dobre nastroje zostały podtrzymane.

Tym samym trend w postaci dalszego osłabienia się dolara względem głównych walut (poza jenem i frankiem) został utrzymany. W kraju złoty dzisiaj rano znalazł się na poziomie 3,99 zł za euro i 3,0650 zł za dolara. Poniżej 2,90 zł za sprawą m.in. dalszego osłabienia się franka do euro i dolara, zjechał CHF/PLN.

Dzisiaj kluczowe mogą okazać się kolejne publikacje makro z USA. O godz. 14:30 będą to dane nt. zamówień na dobra trwałego użytku w czerwcu (oczek. 1,0 proc. m/m i 0,3 proc. m/m bez środków transportu) i wieczorna publikacja Beżowej Księgi FED z godz. 20:00.

Reklama

EUR/PLN:

Zbliżamy się w stronę wsparcia na 3,98 zł, które najpewniej będzie testowane. Jego przełamanie może sugerować, iż kolejne dni przyniosą ruch do 3,93 zł. Wydaje się jednak, iż nie stanie się tak bez większej korekty właśnie z okolic 3,98 zł. Dzienne wskaźniki zaczynają potwierdzać ruch spadkowy. Opory można umiejscowić w rejonie 4,03 zł i 4,05 zł.

USD/PLN:

Tak szybki spadek wartości dolara może imponować. Dość szybko dotarliśmy w okolice lokalnego wsparcia na 3,05, ale kluczowy będzie dopiero poziom 3,0350 wyznaczany ze szczytu z 5 lutego b.r. Dzienne wskaźniki pokazują dywergencje z kursem bazowym. To jednak może być zbyt mało do odwrócenia trendu. Zwłaszcza, że musiałoby to być powiązane z ruchem EUR/USD. Opór na dzisiaj to rejon 3,08 i 3,10.

EUR/USD:

Kolejna próba wyjścia na nowy szczyt powyżej wczorajszych 1,3046 zakończyła się dzisiaj rano niepowodzeniem. Tym samym zwiększa to tylko znaczenie oporu na 1,3050. Brakuje jednak mocniejszych sygnałów odwrócenia trendu, stąd też należy przyjąć, iż rynek będzie próbował atakować 1,3050. Wsparcia to rejon 1,2950-60. Naruszenie 1,3050 będzie sygnałem do zwyżki w stronę 1,3100.

GBP/USD:

Funt złamał wczoraj barierę 1,5500 USD, która teraz będzie silnym wsparciem. W średnim terminie pojawił się sygnał do ruchu w stronę 1,5800 USD. Wskaźniki zdają się potwierdzać zwyżkę.

Marek Rogalski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »