Reklama

Złoty wrażliwy na dane

Wobec braku ważnych publikacji makro w kraju, w nadchodzącym tygodniu złoty będzie zależny od obfitujących w ważne wydarzenia rynków zagranicznych. Wśród analityków nie ma zgody co do szczegółowych losów złotego w najbliższych dniach.

Polska waluta prawdopodobnie poruszać się będzie w przedziale 3,92 - 3,97/EUR. Możliwa jest konsolidacja lub lekkie umocnienie. Rynek długu może się nieco osłabić.

"[...] zachowanie krajowego rynku walutowego będzie prawdopodobnie całkowicie uzależnione od nastrojów panujących na świecie. [...] obawy o stabilność irlandzkiego sektora bankowego, które przyczyniły się do piątkowej przeceny złotego, również dzisiaj mogą ciążyć na notowaniach złotego" - napisano w porannym komentarzu Banku BPH.

Poniedziałek i wtorek na krajowym rynku walutowym upłynie także pod znakiem Fed.

Reklama

"[...] rynek może zostać zdominowany przez nastrój wyczekiwania na jutrzejszą decyzję Fed. Obawy o opowiedzenie się Rezerwy Federalnej za dalszym poluzowaniem ilościowym mogą wywierać presję na amerykańską walutę, a osłabienie dolara wobec euro może z kolei stanowić wsparcie dla złotego. W związku z powyższym spodziewamy się konsolidacji kursu EUR-PLN w przedziale 3.93-3.97" - napisano w komentarzu.

Analitycy banku BZ WBK spodziewają się lekkiej poprawy nastrojów.

"Wydaje się, że korekta na krajowym rynku walutowym zmierza ku końcowi i złoty powinien w najbliższym tygodniu stopniowo się umacniać w kierunku 3,92/EUR" - napisano w porannej analizie.

Autorzy raportu zwracają uwagę inwestorów także na dane z amerykańskiego rynku nieruchomości.

Istotnym dla inwestorów wydarzeniem krajowym będzie piątkowa konferencja GUS, na której ogłoszone zostaną m.in. dane o sprzedaży detalicznej i bezrobociu. Za "interesujące" uznano również minutes z sierpniowego posiedzenia RPP, na którym zgłoszono wniosek o podwyżkę stóp.

"Dane o inflacji bazowej i koniunkturze publikowane nieco wcześniej będą miały nikły wpływ na rynek" - uważają analitycy BZ WBK.

PLN ORAZ GLOBALNY APETYT NA RYZYKO KLUCZOWY DLA OBLIGACJI

"Na rynku długu możliwy jest lekki wzrost rentowności na krótkim końcu krzywej, natomiast długi koniec powinien być stabilny z pewną szansą na dalsze umocnienie" - prognozują analitycy BZ WBK. "Dla rynku FI, przy braku innych impulsów, kluczowe dziś będą notowania złotego oraz ogólny apetyt na ryzyko na świecie. Przy utrzymującej się nerwowości na globalnych rynkach finansowych, związanej z problemami Irlandii i jutrzejszym posiedzeniem Fed, w dniu dzisiejszym rentowności polskich papierów mogą lekko wzrosnąć" - napisano w porannym komentarzu Banku BPH.

     poniedz. piątek piątek
       9.30  16.20  10.00
EUR/PLN  3,9500 3,9602 3,9590
USD/PLN  3,0175 3,0276 3,0150
EUR/USD  1,3090 1,3076 1,3035
OK1012    4,65  4,65  4,65
PS0415    5,10  5,11  5,12
DS1020    5,47  5,48  5,49
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »