Reklama

Zmagań kursu EUR/PLN ciąg dalszy

Dzisiejszą sesję złoty rozpoczął od umocnienia względem euro oraz dolara. Kurs EUR/PLN zniżkował w pierwszych godzinach sesji do poziomu 3,9895, schodząc tym samym w okolice wartości ostatni raz notowanych w maju bieżącego roku.

W kolejnych godzinach kurs złotego względem wspólnej waluty lekko odbił do góry i praktycznie do końca dnia poruszał się w przedziale 4,0000-4,0150. Po wybiciu z formacji trójkąta, które miało miejsce na zakończenie zeszłego tygodnia złoty kontynuuje dynamiczną aprecjację. W przypadku trwałego przełamania poziomu 4,0000, kolejnym solidnym wsparciem będzie wartość 3,9500. Coraz więcej wśród uczestników rynku mówi się o zbliżającej się podwyżce stóp procentowych. Pierwsze oznaki widać na rynku pieniężnym, gdzie 6-miesięczne stopy terminowe zanotowały wzrost o kilkanaście punktów bazowych względem bieżącego oprocentowania 3-miesięcznego. Spekulacje te z pewnością nie pozostają bez wpływu na rynek waluty, jednak przede wszystkim tym, co sprzyja złotemu w ostatnim czasie, jest poprawa nastrojów wśród inwestorów, wzrosty na giełdach oraz w dalszym ciągu optymistyczne perspektywy dla polskiej gospodarki.

Reklama

Dziś z kolei notowania głównej pary walutowej przebiegały spokojnie. Kurs eurodolara przez większość sesji oscylował wokół istotnego poziomu 1,3000. Wartość ta jest testowana od początku tygodnia, jednak w dalszym ciągu nie została trwale pokonana. Ostatnio nie miały miejsca publikacje makroekonomiczne, które swoim poziomem istotności mogłyby odmienić sytuację na eurodolarze. Pewnego rozstrzygnięcia spodziewać można się w piątek, kiedy to poznamy wstępne szacunki amerykańskiego PKB za drugi kwartał.

Michał Fronc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »