Złoty spokojnie zakończył tydzień

Podczas ostatniej w tym tygodniu sesji cena dolara poruszała się w przedziale 4,1485 ? 4,1570, a cena euro w zakresie 4,0515 ? 4,0675.

Podczas ostatniej w tym tygodniu sesji cena dolara poruszała się w przedziale 4,1485 ? 4,1570, a cena euro w zakresie 4,0515 ? 4,0675.

KOMENTARZ KRAJOWY

USD/PLN i EUR/PLN

Podobnie jak w ostatnich dniach złoty podążał w ślad za rynkiem międzynarodowym, a informacje napływające z krajowego podwórka nie miały prawie żadnego wpływu na ceny dewiz. Inwestorzy oczekiwali na publikowane późnym popołudniem dane GUS dotyczące cen żywności i napojów bezalkoholowych. Rynek nie zareagował na podanie przez NBP założenia polityki pieniężnej na rok 2003. Zgodnie ze średniookresową strategią polityki pieniężnej na lata 1999-2003 RPP zdecydowała, że celem w przyszłym roku będzie osiągnięcie na jego koniec inflacji na poziomie 3 proc +/- 1 pkt procentowy, co oznacza przejście z fazy obniżania inflacji do fazy stabilizowania inflacji na niskim poziomie. Bez echa przeszła również wypowiedź premiera Leszka Millera, w której wyraził z zadowolenie z ostatniej obniżki stóp przez NBP oraz dodał, że widzi przestrzeń do dalszych ?cięć?. Dokładnie o godz. 16.00 GUS podał, że ceny żywności i napojów bezalkoholowych w pierwszej połowie września wzrosły o 0,5 proc., głównie za sprawą 13,8 proc. wzrostu cen warzyw. Złoty nie zareagował na tę informację większą zmianą wartości.

Reklama

O godz. 16.20 jeden dolar wyceniany był na 4,1517 złotego, a jedno euro na 4,0572 złotego (odchyl.? 4,47 proc.).

Krótkoterminowa prognoza

Według informacji CIR w sobotę (28 września) odbędzie się posiedzenie rządu, poświęcone ostatecznemu przyjęciu projektu budżetu na rok 2003. Na początku przyszłego tygodnia należy oczekiwać oficjalnego stanowiska RPP w kwestii przyszłorocznych finansów państwa. Krytyka wydaje się nieunikniona. Spodziewane dane o niskim deficycie na rachunku obrotów bieżących publikowane w poniedziałek powinny nieco wzmocnić złotego. Spadek cen dewiz radzimy wykorzystać do ich zakupów.

Strategia:

Kupuj dewizy przy odchyleniu złotego od parytetu w okolicy minus 5 proc.

WGI Dom Maklerski SA
Dowiedz się więcej na temat: złoty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »